Якою була набережна Дніпра понад 60 років тому. Історичне фото
Унікальне історичне фото показали дніпрянам про те, якою була набережна в нашому місті 64 роки тому. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на фб сторінку Катеринослав - Дніпропетровськ.
На фото початок 1960-х. Берег Дніпра ще без Набережної. Із спогадів ветерана праці Володимира Заховайла:
Дитинство мого покоління тісно пов'язано з річкою. То були часи, коли гранітних берегів ще не було. А прибережна частина настільки занедбана, що до води не дістатися. Але нам, хлопчакам, було все одно. Ми частенько бігали до Дніпра купатися, і ніщо не могло нам завадити.
Пригадую, як наш сусід Георгій Павлович Соболевський (викладач опору матеріалів в ДІБІ) влітку водив нас на річку. А чому?
Він нерідко скаржився, що вдома займатися наукою йому заважала дружина. А на подвір'ї, де в нього був саморобний відкидний столик, не давав спокою дитячий галас. Як нас приборкати? Спокусити рибалкою!
Пригадую, якось вишикував нас, вуличних пацанів, і скомандував: «Вудки через пле-че-е!.» І з піснею «Соловей, соловей, пташечка...» повів нас на рибалку.
Георгій Павлович був великим оригіналом. У чорних сімейних трусах до колін, білих парусинових черевиках, у солом'яному брилі і з
метеликом на шиї, він ставав на чолі цієї незвичайної ходи, і ми один за одним спускалися схилами до Дніпра.
Закинувши вудки з човна-плоскодонки, ми на якийсь час угамовувалися, а Соболевський, скориставшись тишею, з головою поринав у свої папери.
Як згодом з'ясувалося, в тихих дніпрових плавнях він писав наукову роботу.
Пізніше, коли став кандидатом наук, на захоплені відгуки жартома відповідав: «Науки пізнавати мені ріка допомогла».
Фото та уривок з книги "Дніпровська набережна". Автор Игорь Родионов
Нагадаємо, раніше ми писали
Слобожанський проспект: від пасовищ до основної магістралі Дніпра (фото)