Злетіли і впали. В Україні змінились ціни на картоплю та моркву

Несподіваний поворот подій стався на українському овочевому ринку. Незважаючи на традиційне підвищення цін перед святами, картопля, на диво, подешевшала. Виробники зараз продають її в середньому на 12% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня, пропонуючи ціну від 18 до 28 гривень за кілограм. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на EastFruit.
 

Чому так сталося з картоплею?

Основна причина такого зниження – зниження попиту. Фермери розраховували на традиційне підвищення цін перед святами, але споживачі не підтримали цей тренд. Гуртові компанії також не бачать підстав для підвищення цін, оскільки запаси картоплі достатні. Крім того, на ринок продовжують надходити поставки картоплі з-за кордону. Хоча якість імпортної картоплі не найвища, вона все одно впливає на ціни на вітчизняний продукт.

Великі мережі супермаркетів продають картоплю в середньому по 32,3 грн за кг. Втім, не відкидається, що через зниження цін виробниками вартість овочу зменшиться. Загалом же ціни коливаються від 27,5 до 40,5 грн за кг.

А що з морквою?

Ситуація з морквою розвивається зовсім інакше. Цей овоч, навпаки, подорожчав на 15% і зараз коштує в середньому 23-30 гривень за кілограм. Причини такого зростання ціни поки що не повністю з'ясовані, але, ймовірно, це пов'язано з погодними умовами та попитом на цей продукт.

Що далі?

Експерти прогнозують, що ціни на картоплю можуть ще трохи знизитися, особливо якщо попит продовжить падати. Що стосується моркви, то її ціна може стабілізуватися або навіть трохи знизитися у найближчий час.

Причина падіння цін у суттєвому зниженні попиту. Всупереч сподіванням фермерів на те, що продукція напередодні новорічних свят вкотре зросте в ціні, відпускні ціни на картоплю в Україні, навпаки, почали знижуватися. Гуртові компанії не бачать причин для підвищення цін і збільшення обсягів закупівлі цього товару, оскільки попит на цю продукцію помітно знизився.
На здешевлення вплинули стабільні постачання із зовнішніх ринків. Ускладнює ситуацію невисока якість привозної продукції. Більшість ключових гравців ринку відзначають посередні якісні характеристики імпортної картоплі. Що, зі свого боку, вплинуло на темпи збуту місцевої продукції.

Нагадаємо, раніше ми писали

Встановили ціновий рекорд: в Україні вартість яблук лякає покупців