Яку допомогу мешканці Дніпра можуть отримати у територіальних центрах міста

У Дніпрі функціонує 8 територіальних центрів соціального обслуговування – по одному в кожному районі міста. У їхній структурі є два відділення: надомне та денне. Соціальні працівники надають безкоштовні послуги самотнім пенсіонерам, ветеранам та людям з інвалідністю, страшим 18 років. 
«Соціальні центри надають різні послуги людям, які цього потребують: ведення домашнього господарства, допомога у самообслуговуванні, прибиранні помешкання, оформленні документів, закупівлі продуктів і приготуванні їжі, проведенні дозвілля. Також здійснюється психологічна підтримка. Надомне відділення створене для людей, які ведуть малорухомий спосіб життя, пересуваються лише квартирою або взагалі прикуті до ліжка. Вони потребують повного догляду. Соціальний працівник для таких пацієнтів це і друг, і помічник», – розповіла директор територіального центру соціального обслуговування Шевченківського району Наталія Біневська.
У денному відділенні підопічним надають соціальні послуги з реабілітації (за призначенням лікаря) та проведення дозвілля. Літню людину можна привезти туди на день, а ввечері забрати. Курс реабілітації – 21 день. У денних відділеннях є психологи, спортивні зали, лікарі-реабілітологи, бібліотеки, секції, ансамблі. Підопічні разом відвідують театри.
«В умовах децентралізації, започаткованої з ініціативи президента Петра Порошенка, стало можливо поліпшити умови надання соціальних послуг та розширити їхній спектр», – додала Наталія Біневська.
Тетяна Брежнєва працює соціальним працівником вже понад 20 років у надомному відділенні. Каже, що для неї всі підопічні – майже як родичі.
«У мене на обліку переважно самотні люди, яким потрібна допомога. Є навіть один підопічний, якому 101 рік. Незважаючи на те, що за станом здоров’я він прикутий до ліжка, він має чудове почуття гумору, читає газети та дуже любить поговорити на різні теми», – розповіла Тетяна Брежнєва.