БЕРЕЗЕНЬ-2017: Університет третього віку в Дніпрі нарощує нове коло партнерів та слухачів!

Цього року Університет імені Альфреда Нобеля знову відкрив двері для слухачів Університету третього віку, - тепер вже у співпраці з Департаментом з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради, а також з іншими департаментами Дніпровської міської ради, численними вишами та організаціями нашого міста.

Урочисте відкриття навчання в Університеті третього віку відбулося 4 березня 2017 року в актовій залі Палацу студентів Університету імені Альфреда Нобеля.

Як зауважив під час урочистостей Олександр САНЖАРА, заступник Дніпровського міського голови, слухачі Університету третього віку навряд чи стануть професійними психологами чи юристами, але зможуть отримати базовий рівень знань. Завдяки участі у соціальному проекті вони будуть мати змогу долучитись одразу до кількох напрямів: мистецтво (прикладна творчість та хоровий спів), комп’ютерні технології, здоровий спосіб життя, правознавство, психологія, а також кілька іноземних мов: англійська, німецька, польська… Сьогодні реєстрацію для того, аби стати слухачами Університету третього віку, пройшли більше 700 пенсіонерів, але реєстрація територіальними центрами продовжується...

Борис ХОЛОД, президент Університету імені Альфреда Нобеля, нагадав присутнім, що соціальний проект «Університет третього віку» в Дніпрі вже має чималу славну історію: «У жовтні 2009 року за ініціативи Університету імені Альфреда Нобеля та за підтримки Дніпропетровської міської ради був створений спільний соціальний проект для літніх людей нашого міста. Протягом 7 років цей проект впроваджували у життя викладачі та співробітники Університету ім. Альфреда Нобеля разом із соціальними службами міста. За цей час слухачами Університету третього віку вже стали більш ніж 2000 пенсіонерів міста. Саме в стінах нашого Університету вони змогли не тільки знову відчути себе студентами на лекціях з економіки, права, психології, культурології тощо, але й опанувати комп’ютерну грамотність, відвідувати виставки в музеї та арт-галереї, самотужки створювати яскраві свята, опанувати дихальними вправами і протистояти хворобам. Важливою складовою розвитку цього найпотужнішого в Україні проекту були й зустрічі слухачів з провідними діячами влади, культури, соціального захисту, під час яких відбувався творчий діалог. Місія цього проекту відповідає головному слогану Університету імені Альфреда Нобеля «Освіта для життя - освіта протягом життя» і співпадає з його основними цінностями… То ж, будемо з натхненням продовжувати співпрацю заради цієї доброї, соціально значущої справи».

Під час урочистого старту навчання в Університеті третього віку всім присутнім у залі (загалом більш ніж 500 учасникам проекту!) були також представлені представники партнерських організацій, які долучилися до його реалізації: виконуючий обов’язки ректора медичної академії, професор Віталій Йосипович Мамчур; професор кафедри патологічної фізіології, керівник програми «Університету третього віку» Дніпропетровської державної медичної академії Юлія Валеріївна Сілкіна; завідувач кафедри медичної біології, професор Віра Федорівна Шесторная; директор Інституту післядипломної освіти Дніпропетровського державного аграрно - економічного університету, доктор економічних наук, професор Ігор Іванович Вініченко; проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Олександр Володимирович Ведмідський; керівник напряму комп’ютерної академії «ШАГ» Наталія Малецька; директор комунального закладу освіти «Будинок вчителя» Тетяна Іванівна Здор; начальник навчального відділу Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки Лілія Валентинівна Солодовник.

Також слухачам були представлені викладачі всіх факультетів, які запрошують їх до навчання:
Факультет психології та гуманітарних наук:
професор Університету імені Альфреда Нобеля Станіслав Володимирович Сапожников та викладач кафедри педагогіки та психології Університету імені Альфреда Нобеля Вікторія Вікторівна Гавяда.
Факультет іноземних мов, напрямок англійська мова:
старший викладач кафедри англійської філології та перекладу Університету імені Альфреда Нобеля Валентина Володимирівна Мурич, доцент кафедри англійської філології та перекладу, кандидат педагогічних наук Тетяна Ігорівна Коробейнікова, та завідувач філіалу Дніпровської центральної міської бібліотеки Тимофій Сергійович Федорець.
Факультет здорового способу життя:
професор кафедри патологічної фізіології, керівник програми «Університету третього віку» Дніпропетровської державної медичної академії Юлія Валеріївна Сілкіна та Лариса Федорівна Шмалій, яка проводить дихальну гімнастику у Будинку вчителя.
Факультет правознавства:
юрист-правознавець Генадій Федорович Грищенко.
Факультет комп'ютерних технологій:
завідувач відділу соціокультурної діяльності Олександр Сергійович Ошега.
Факультет мистецтва, напрямок рукоділля:
завідувач відділу художньої літератури Олена Вікторівна Петренко.
Факультет мистецтва, напрямок хоровий спів:
викладач Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв, керівник камерного хору Будинку вчителя Наталя Борисівна Гончаренко.

Після концертної програми у виконанні хору пенсіонерів Будинку Вчителів та вокально-хореографічного ансамблю «Юність Дніпра» відбулася перша для нинішніх слухачів Університету третього віку лекція на тему: «Життя без конфліктів – чи можливо це?» , яку провела для них Вікторія Вікторівна Гавяда, викладач кафедри педагогіки та психології Університету імені Альфреда Нобеля.

Після традиційного фотографування слухачів у меморіально-парковому комплексі "Планета Альфреда Нобеля" відбулася екскурсія до арт-галереї Університету імені Альфреда Нобеля і знайомство з виставкою «Замріяна жінка» та її автором, випускницею Університету імені Альфреда Нобеля Вікторією Волинець.
Наступні заняття в Університеті третього віку відбудуться за окремим розкладом кожного з факультетів.

СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

28 лютого цього року був підписаний ДОГОВІР про співпрацю між в реалізації соціального проекту для літніх людей «Університет третього віку».
Договор підписали: Вищий навчальний заклад «Університет імені Альфреда Нобеля» в особі в.о. ректора Холода Сергія Борисовича та Департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради в особі Директора Департаменту Артема Володимировича Нідєлько.
Сторони домовилися про продовження спільного соціального проекту «Університет третього віку» для пенсіонерів, зареєстрованих у місті Дніпро.

Сергій Холод, в.о. ректора Університету імені Альфреда Нобеля, під час підписання договору зробив особливий акцент на одному з його пунктів: «"Університет третього віку" – це такий вид соціального навчання, який відноситься до так званої неформальної освіти, він не ставить за головну мету отримання основної професії та подальше працевлаштування, а дає персональний розвиток, соціальну адаптацію та збереження активної життєвої позиції людей похилого віку. Накопичення нових знань дозволяє слухачам реалізувати свої здібності, залишатися самостійними і бути менш схильними до стресових ситуацій у кризовий період… Наш Університет вже має чималий досвід роботи в соціальному проекті для пенсіонерів, тому і приємно, що зараз цей проект запрацює якісно і по-новому…З 2009 року через Університет імені Альфреда Нобеля пройшли майже дві тисячі студентів-слухачів поважного віку. Всі вони були задоволені. Тому активно долучаємось і зараз».

«Нині цей масштабний проект набирає обертів, оскільки до нього приєднуються і нові навчальні заклади міста. В березні розпочинається новий етап навчання… У Дніпрі мешкає близько 300 тисяч пенсіонерів, тому є з ким працювати, для кого організовувати навчання», – впевнений Артем Нідєлько, директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради.

Безпосередній керівник соціального проекту – Олександр Бодриченко, начальник управління з питань розвитку соціального захисту населення департаменту з питань
місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради - додав, що, крім Університету ім. Альфреда Нобеля, до спільного соціального проекту вже долучилися інші виші (їх кількість зростає!), а також центральні міська бібліотека та Будинок учителя.