Безкоштовне навчання в автошколі для ветеранів з інвалідністю: як скористатися програмою

Ветерани війни та члени їх сімей, які мають інвалідність із порушенням опорно-рухового апарату, можуть безкоштовно пройти навчання у автошколах для ветеранів та членів їхніх сімей в рамках професійної адаптації за рахунок коштів бюджетної програми Міністерства у справах ветеранів України. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Мінветеранів.

Отримати такі послуги можуть:

 • ті, хто звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни;
 • ті, хто мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб;
 • члени сімей загиблих ветеранів війни; члени сімей загиблих Захисників та Захисниць України;
 • постраждалі учасники Революції Гідності;
 • військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України, та члени їх сімей (на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування).

Бажаючі пройти безкоштовне навчання в обраній автошколі можуть звернутися до органу соціального захисту населення за адресою зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою в паперовій або електронній формі.

До заяви потрібно надати такий перелік документів:

 • копія паспорта громадянина України;
 • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі відсутності, в паспорті має бути відмітка про відмову від прийняття такого номера);
 • копія індивідуальної програми реабілітації (для людей з інвалідністю внаслідок війни);
 • копія посвідчення, що підтверджує наявність одного із статусів, або документа, що підтверджує належність до певної категорії осіб; копія документа про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України;
 • копія свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів сімей);
 • медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом.

Орган соціального захисту населення укладає тристоронній договір про надання послуг із професійної адаптації з ветераном війни або членом його сім’ї та автошколою.

За рахунок коштів держбюджету автошколам відшкодовується вартість за надані послуги із професійної адаптації.

Загальна тривалість навчання – 11 тижнів. Із них 64 години – теоретичний курс, та 40 годин – практичний курс. Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням.

Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит.

Також раніше ми писали В YASNO зробили заяву з приводу паперових платіжок по сплаті за електроенергію