Чи можна садити сакуру біля будинку

Видів сакури є багато. Одні краще ростуть взимку, інші – влітку. Сакуру найкраще садити з південного боку будинку. Тоді їй буде достатньо світла й тепла. А які ще особливості саджання сакури існують, повідомляє Дніпровська порадниця.

Як вирощувати сакуру

Для вдалої посадки сакури треба дотримуватися певних правил.

Саджанець має бути десь до метра заввишки, найкраще – віком 2 роки. Садівники радять купувати його восени, а садити навесні.

Дерево треба садити на височинах. Земля має бути некисла, обов'язково з наявним дренажем. Допоки саджанець молодий, його треба захищати від морозів і холодів. Треба пам'ятати, що культурні сорти сакури розмножуються живцями та щепленням, а от дикі сорти – насінням. Насіння треба сіяти влітку одразу після збору. Має велике значення додатковий полив сакури під час цвітіння й утворення листя.

Важливе вчасне підживлення дерев навесні азотними й калієвмісними добривами. Тому що вони припинять свій ріст і розвиток через брак вітамінів.
Наприкінці літа сакуру варто підживлювати добривами з калієм і фосфором.
Обрізання та утворення крони треба проводити до початку руху соку, ранньою весною.

Сакура не є стійкою до різних хвороб, зокрема, до зараження грибками. Лікування треба проводити через кілька тижнів після закінчення цвітіння. Коли дерево цвіте, обприскувати його не можна. Бо цим знищите бджіл, як запилюють сакуру.
Дерево може атакувати й навали попелиці. Щоб протистояти їм, варто обробити стовбур звичайним вазеліном. Таким чином, шкідники не зможуть піднятися на дерево.

Сакури цвітуть навесні, коли сприятлива температура. Будь-хто може посадити біля дому це дерево. Є різні види саджанців, але ми розглянемо три види, які пишно цвітуть і готові до посадки цієї весни.

Яку сакуру посадити на ділянці

Загалом існує понад 200 видів сакур, однак ми розглянемо три з них, які ідеально підійдуть для весняної посадки в Україні.

Сакура «Роял Бургунді». Дерево має високу морозостійкість до -27°C, але для молодих саджанців рекомендується укриття на зиму. Висота дерева досягає 5 м, річний приріст становить 20–25 см. Квіти сакури яскраво-рожевого кольору, діаметром до 7 см, розцвітають з березня по травень.

Сакура «Канзан». Також морозостійка, але у перші роки краще укривати її на зиму. Її унікальність полягає в тому, що вона має найкрупнішу махрову квітку серед сакур — пурпурово-рожевого відтінку, діаметром до 5 см, зібрану в групи. Дерево або кущ із кроною у вигляді воронки — до 5 м заввишки і до 4 м завширшки.


Сакура «Кіку Шідаре». Також потребує укриття на зиму, незважаючи на свою морозостійкість. Має плакучу форму крони, що робить її ідеальною для невеликих садів. Розцвітає у травні світло-рожевими махровими квітами діаметром до 4 см. Це невелике та тендітне дерево — зростання крони становить лише 10–15 см.

Сакура (4)

Особливості вирощування сакури

Для доброго росту й розвитку дерева треба обрати правильний посадковий матеріал. Після купівлі саджанця, його треба зберігати так, щоб не підмерзало коріння. Варто дивитися, щоб його не знищували гризуни.

У березні можна висаджувати сакуру на постійне місце. Водночас потрібно садити за певним методом: для слаборослих сортів – 2 на 3 метри, для високих і середньорослих – 3 на 3 метри. Оптимальним варіантом для посадки будуть однорічні саджанці 70 сантиметрів з розвиненою кореневою системою.

Щоб сакура виросла високою та міцною, треба врахувати, що ґрунт повинен бути нейтральним або близьким до нього. Найкраще підійде середній або легкий суглинний ґрунт.

Важливо пам'ятати, що сакура може гостро реагувати на певні недоліки калію та азоту в землі. Водночас недоліки фосфору не викликають таких реакцій. Якщо земля – бідна, обов'язково потрібно вносити компост або перегній – 8 кілограмів на метр квадратний. Калій і фосфор застосовуємо так: на один метр квадратний – 18 грамів.

Як правильно посадити сакуру

Перш ніж приступати до посадки, оберіть сонячне місце, оскільки це дерево любить багато світла. Вам потрібно викопати яму глибиною 40–50 см. Якщо у вас саджанець із землею, то просто помістіть його у яму. Зверху присипте ґрунтом, добре утрамбуйте землю та полийте водою. Оскільки саджанці ще маленькі, то варто захистити їх від вітру — для цього поставте поруч палку та підв’яжіть її до дерева.

саку