Чи можуть припинити пенсійні виплати після виїзду за кордон

Чи можуть припинити пенсійні виплати після того, як людина виїхала за кордон. Детальне пояснення від Дніпровської порадниці.

Так, пенсійні виплати можуть бути припинені після виїзду за кордон, але лише за певних обставин. Згідно із законом України про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, виплата пенсії може бути припинена у таких випадках.

см

Недостовірна інформація в документах: Якщо в документах, на підставі яких була призначена пенсія, виявлено невірні відомості, виплата може бути припинена.
Смерть пенсіонера: Після смерті пенсіонера виплата пенсії припиняється.
Неотримання пенсії протягом 6 місяців: Якщо пенсіонер протягом 6 місяців не отримує пенсію через відділення поштового зв'язку, виплата може бути припинена.
Інші випадки, передбачені законом: До них належать:Закінчення терміну навчання дітей, які отримують пенсію у разі втрати годувальника.
Невизнання пенсіонера особою з інвалідністю.
Працевлаштування особи, яка отримує пенсію за вислугу років, на роботу за посадою, яка дає право на пенсію за вислугу років.

Чи можливо поновити пенсію?

Так, пенсію можна поновити. Термін поновлення пенсії після з'ясування обставин, що призвели до її припинення, становить 10 днів.

Що робити, якщо виплати припинили?

Зверніться з письмовим запитом до Пенсійного фонду: Якщо вам невідомо, чому виплати були припинені, зверніться з письмовим запитом до Пенсійного фонду України (ПФУ) для з'ясування причин. Це можна зробити через вебпортал ПФУ або в особистому кабінеті.
Подайте заяву до ПФУ: Якщо ви не отримували пенсію з поточного рахунку протягом року, вам потрібно подати заяву до ПФУ.
Зверніться до банку: Якщо банк, через який ви отримували пенсію, був виключений з переліку уповноважених банків, вам потрібно звернутися до іншого банку, який має право на виплату пенсій.

Важливо!

Зберігайте всі документи, що стосуються вашої пенсії: Це допоможе вам у разі, якщо виникнуть питання щодо виплати пенсії.
Своєчасно повідомляйте ПФУ про зміни у вашому житті: Це стосується зміни місця проживання, працевлаштування, одруження, тощо.
Пам'ятайте, що ви маєте право на пенсію, навіть якщо ви виїхали за кордон.

Нагадаємо, раніше ми писали

У ПФУ назвали нове правило. ВПО мають пройти ідентифікацію в Ощадбанку або в ПФУ