Чим краще поливати кімнатні рослини, щоб квіти пишно цвіли. Як пом’якшити водопровідну воду

Багато кімнатних рослин чутливі до жорсткої води. Вона містить велику кількість солей кальцію та магнію, які можуть накопичуватися в ґрунті, ускладнюючи поглинання рослинами поживних речовин. Це може призвести до пожовтіння листя, опадання бутонів та навіть загибелі рослини. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Якщо проаналізувати свої дії, то підозри падають на воду.

Це цілком розумно. Річ у тім, що в більшості випадків вода з-під крана має підвищений рівень жорсткості. У результаті рослинам завдається шкода.

Як можна пом'якшити воду?

Деякі квітникарі для цієї мети використовують торф. Це цілком непогане рішення, але варто враховувати один важливий фактор: торф впливає на показники кислотності. Тому використовувати його можна не для всіх рослин.

Також можна просто спробувати відстояти воду. Потрібно відміряти необхідну кількість рідини, почекати добу, а після полити так, щоб осад не потрапляв у горщик. Метод є достатньою мірою поширеним.

Можна довести воду до кипіння й охолодити її до кімнатної температури. Вважається, що така рідина буде позбавлена корисних якостей, однак і нашкодити рослинам вода не зможе.

Іноді у воду додають невелику кількість лимонної кислоти: вважається, що це дуже корисне рішення для квітів.

Чим краще поливати кімнатні рослини та як пом’якшити водопровідну воду

Якщо рослина починає в’янути, а всі рекомендації по догляду і добривах виконані, можливо, причина криється у воді для поливу.

Це один із важливих компонентів здоров’я квітів, тому підбирати її потрібно грамотно. Багато «новачків», не знаючи про наслідки, поливають квіти водопровідною водою, що неприпустимо через її жорсткість. Щоб не нашкодити квітам, важливо знати, чим поливати рослини і як пом’якшити pH.

Фільтрування. Фільтрація — досить довгий і дорогий процес, якщо потрібно часто міняти касети. Але вода при такому способі виходить чистою і менш дорогою, ніж купівельна. Підійдуть фільтри, що містять: осмотичні мембрани, іонообмінні смоли.

цветы поливать

Для поливу рослин не можна використовувати фільтри, які передбачають збагачення води якими-небудь мікроелементами.


Бутельована вода. У ній немає хлору, який може змінити pH ґрунту. Тому деякі види бутельованої води можна без страху використовувати для поливу рослин і квітів.

Тала і дощова вода. Дощ — хороше джерело м’якої води. Її можна зібрати в чисті великі судини під час опадів. Вона буде ідеальною для рослин, за умови, що в місті, у якому її збирають, сприятлива екологічна ситуація. Також не можна збирати воду: після тривалої посухи, у перші 30 хвилин сильної зливи.

Тала вода вважається однією з найбільш сприятливих для рослин. У ній менше ізотопних молекул, що благотворно позначається не лише на квітах, але і на людському організмі. Спосіб отримання передбачає заморожування. Оскільки кристалізація води відбувається швидше, ніж домішок солей, при замерзанні 80% рідини потрібно злити, ту, яка залишилася. Це і буде шкідливий сольовий розчин.

Після цих дій лід потрібно розморозити і поливати отриманою водою рослини, коли вона буде кімнатної температури.

Відстоювання. Найбільш простий і доступний метод, який підійде для регіонів з не дуже жорсткою водою. У іншому разі, немає гарантії позбавлення від небажаних речовин. Слід налити холодної водопровідної води з-під крана в яку-небудь ємність. Дати відстоятися протягом двох діб. Цього часу вистачить для того, щоб хлор випарувався, а карбонати кальцію осіли. Головні правила при поливі — не збовтувати, не використовувати осад.

Підбираючи спосіб очищення води, також слід виходити з фінансових і територіальних можливостей. Важливо пам’ятати, що будь-яка вода для поливу повинна мати нейтральний pH-баланс і не бути занадто м’якою або жорсткою. Про рослини потрібно піклуватися правильно, тож вони порадують квітучим зовнішнім виглядом і хорошим плодоношенням.

цветоч

Який метод вибрати?

Вибір методу залежить від кількості рослин, які ви вирощуєте, і ваших можливостей. Для невеликої кількості рослин достатньо буде відстоювання або кип'ятіння. Якщо у вас велика колекція рослин, то варто розглянути варіанти з фільтрами або спеціальними добавками.

Важливо пам'ятати:

Тип рослин: Деякі рослини, такі як орхідеї, потребують дуже м'якої води.
Частота поливу: Регулярно перевіряйте вологість ґрунту, щоб уникнути переливу або пересихання.
Якість води: Якщо ваша вода дуже жорстка, то навіть після пом'якшення її краще використовувати не для всіх рослин, а лише для найбільш вибагливих.
Використовуючи ці прості поради, ви зможете забезпечити своїм кімнатним рослинам оптимальні умови для росту і розвитку.

Нагадаємо, раніше ми писали

Лимон на підвіконні: як виростити сонячний фрукт вдома