Цікаві технічні рішення компанії «Festo» - приклад взаємодії з індустріальними партнерами

Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні – HEIn4 609939‐EPP‐1‐2019‐1‐BE‐EPPKA2‐CBHE‐JP

Не зважаючи на важкі виклики сьогодення, Україна впевнено крокує поряд з провідними країнами ЄС. Прямо зараз на наших очах відбувається четверта промислова революція, значення якої широкі маси ще не усвідомили остаточно. Українські виші беруть активну участь в міжнародних проектах спрямованих на посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0.

Український державний університет науки і технологій дедалі активніше інтегрується до нової реалії – четвертої промислової революції, яка є визначальним фактором на нинішньому етапі розвитку цивілізації. Нещодавно, УДУНТ набув статусу партнера платформи Industry 4 Ukraine, що об’єднує промислові та хайтек сектори задля розвитку сучасної промисловості, як основи української економіки.

Співробітники кафедри Українського державного університету науки і технологій (до 01.11.2021 Національна Металургійна Академія України) з січня 2020 р. приймають участь в реалізації Спільного європейського проекту країн Європейського Союзу (Бельгія, Швеція, Португалія), України та Грузії «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0» (609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP-HEIn4). 

В рамках проекту 3-7 липня 2023 р. командою компанії Festo Україна у місті Київ було організовано інтерактивний семінар-тренінг «Lean Management and Industry 4.0 – two Complementary Approaches. Компанія «Festo Україна», яка є провідним світовим постачальником технологій автоматизації та лідером в області виробничого навчання і програм підвищення кваліфікації. Мета компанії - максимальна продуктивність і конкурентоспроможність її клієнтів.

З боку УДУНТ в роботі прийняли участь: професор кафедри технології машинобудування Анісімов В.М., доценти кафедри електрометалургії Деревʼянко І.В. та Жадонос О.В., доцент кафедри автоматизації виробничих процесів Маначин І.О., доцент кафедри економічних наук, керівник відділу міжнародного співробітництва Чернова Н.С

     

Рисунок 1 – Учасники семінару-тренінгу від УДУНТ

         Під час семінару учасники ознайомились з функціонуючими в компанії Festo (Німеччина) міждисциплінарними формами навчання з таких важливих технологій як «аналіз та обробка великих масивів даних», «цифрові двійники», «бережливе виробництво», «сучасні промислові мережі», що дозволяє зрозуміти за рахунок яких інструментів це сприяє розвитку нових перспектив та інновацій і відповідає викликам сучасних світових концепцій розвитку промисловості Індустрія 4.0 та Сталого розвитку. Дуже цікавими були технічні рішення, впроваджені компанією «Festo», з реалізації науково-технічних розробок, приклади взаємодії з індустріальними партнерами.

  Рисунок 2 – Під час проведення семінару

         Практичне застосування методів аналізу та шляхів оптимізації структури виробництва було розглянуто під час міні ігри, яка імітувала виробничий процес. Це дозволило дізнатись про систему «Канбан» і особливості її застосування на сучасних підприємствах, навчитися розраховувати час технологічного циклу на різних ділянках виробництва і впроваджувати  принцип «виробництво точно до часу», а також розробляти різні стратегії обслуговування виробництва і впроваджувати найбільш ефективні з них на кожній конкретній ділянці 

                           Рисунок 3 – Під час тренінгу «На шляху до ідеального виробництва: система «Канбан»

         

Після завершення семінару-тренінгу всі учасники заходу отримали сертифікати Festo міжнародного зразка.

Щиро дякуємо організаторам і викладачам компанії Festo Україна доценту Євгену Риженко та професору Миколі Якимчуку за професійно подану інформацію, теплий прийом і бездоганну організацію.