Ціни на Дніпропетровщині: що подорожчало у квітні найбільше

Ціни на споживчому ринку Дніпропетровської області та України у квітні 2024 року порівняно з попереднім місяцем зросли однаково – на 0,2%, з початку року – на 1,5% та 1,4% відповідно. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Головне управління статистики у Дніпропетровській області.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,6%. Найбільше (на 19,1%) подешевшали яйця, у межах 4,1–0,5% – цукор, сало, продукти переробки зернових, птиця, олія соняшникова, кондитерські вироби з цукру, овочі.

Водночас на 3,2–0,3% стали дорожчими маргарин, хліб, кисломолочна продукція, безалкогольні напої, риба та продукти з риби, кондитерські вироби з борошна, рис, макаронні вироби.

Алкогольні напої, тютюнові вироби збільшилися в ціні на 1,0% через зростання вартості тютюнових виробів на 2,2%.
Підвищення цін у сфері охорони здоров’я склало 1,3%, у т.ч. на фармацевтичну продукцію – 1,9%, амбулаторні послуги – 0,6%, послуги лікарень – 0,1%.

У сфері транспорту ціни зросли на 2,1% передусім за рахунок подорожчання палива та мастил (на 4,1%), автомобілів (на 1,3%).

На 0,4–0,2% підвищилися ціни на послуги ресторанів та готелів, у сферах зв’язку, відпочинку і культури.

На 3,4% менше коштувало тверде паливо, на 0,7% – одяг і взуття, на 0,4% – предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла.

Також раніше ми писали Повзуть вгору і падають. Скільки коштують ранні овочі в Дніпрі (фото)