Для рясного врожаю: секрети застосування аміачної селітри при посадці картоплі

Одним із ефективних засобів боротьби з хворобами та шкідниками картоплі є аміачна селітра. Незважаючи на те, що ця добриво мало використовувалась раніше, з появою нових технологій та досліджень її застосування стає все частішим, повідомляє Дніпровська порадниця.

Чим корисна аміачна селітра для картоплі

 • Аміачна селітра - це джерело азоту, який життєво необхідний для росту пишного бадилля та формування великих картоплин. Азот стимулює фотосинтез, що призводить до кращого засвоєння рослиною поживних речовин з ґрунту. Це, в свою чергу, робить бадилля більш зеленим, а картоплини - більшими.
 • Захист від напастей: Аміачна селітра робить рослини стійкішими до хвороб та шкідників. Вона підкислює ґрунт, що створює несприятливе середовище для розвитку патогенних грибків та бактерій. Крім того, азот стимулює вироблення рослиною фітоалексинів - природних захисних речовин, які борються з шкідниками.
 • Борець з посухою: Завдяки аміачній селітрі картопля краще засвоює вологу, рятуючи вас від необхідності частого поливу, особливо в спекотні дні. Азот сприяє розвитку кореневої системи, що дозволяє рослині глибше досягати водних ресурсів в ґрунті.
 • Підвищення врожайності: Правильне застосування аміачної селітри може збільшити ваш урожай на 10-20%! Це пов'язано з тим, що азот стимулює всі процеси життєдіяльності рослини, що призводить до кращого розвитку картоплин.

селітра для картоплі

Як правильно використовувати аміачну селітру

 • Не переборщіть: 20-25 г на 1 квадратний метр - ось ваше золоте правило. Надлишок добрива може зашкодити рослинам, викликаючи опіки коренів та знижуючи врожайність.
 • Вчасне внесення: внесить добриво в ґрунт за кілька днів до посадки картоплі. Це дозволить азоту встигнути розчинитися в ґрунті та стати доступним для рослини. Потім, через 2-3 тижні після сходів, обробіть бульби робочим розчином аміачної селітри.
 • Точність - запорука успіху: Розподіляйте добриво рівномірно, щоб всі рослини отримали свою порцію поживних речовин. Можна використовувати спеціальні сівалки або розкидати добриво вручну.
 • Заходи безпеки: Дотримуйтесь інструкції, використовуйте захисний одяг та рукавички, уникайте контакту з очима та ротом. Аміачна селітра - це хімічна речовина, яка може викликати опіки, тому важливо вживати заходів обережності.

Рекомендації фахівців

 • Тип ґрунту: Ефективність аміачної селітри залежить від типу ґрунту. На легких ґрунтах добриво вимивається швидше, тому його доведеться вносити частіше. На важких ґрунтах аміачна селітра буде діяти довше.
 • Сорт картоплі: Деякі сорти картоплі більш чутливі до азоту, ніж інші. Перед застосуванням аміачної селітри рекомендується ознайомитися з рекомендаціями щодо дозування для конкретного сорту.
 • Погодні умови: В спекотну та суху погоду аміачна селітра може викликати опіки коренів. Тому рекомендується вносити добриво після дощу або перед поливом.

Також раніше ми писали Чим підживити вишню навесні, коли вона цвіте. Отримаєте багатий урожай