Дніпро нікого не залишить: алгоритм куди звертатися за допомогою після прильотів

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, ворогом регулярно здійснюються ракетні атаки, зокрема, по м. Дніпру. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на міську раду. 

Ще з 2014 року місто Дніпро стало східним форпостом та новою домівкою для понад 170 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це – жінки з дітьми, особи з інвалідністю, люди похилого віку, ветерани праці та молодь.

Місто Дніпро постійно моніторить потреби своїх жителів та оперативнореагує на запити суспільства про допомогу, завдяки чому комплексні соціальні програми постійно доповнюються.

Але, нажаль, за останній час кількість ракетних атак та атак безпілотниками збільшилась. Такі атаки стали «регулярними» та завдають значних пошкоджень та руйнувань цивільним об’єктам – житловому фонду, закладам освіти, культури тощо.
Міська влада та комунальні служби активно працюють над ліквідацією наслідків: відновлюютьсяпонівечені покрівлі на пошкоджених будинках, місця загального користування у багатоквартирних будинках, евакуюються згорілі вщент машини, відновлюється благоустрій територій тощо.

Найпоширенішими наслідками таких атак є вибиті вікна, зокрема у квартирах, що розташовані в багатоквартирних будинках.


Чинним законодавством України передбачено механізм надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна, користуючись яким власники об’єктів нерухомого майна, які зазнали пошкоджень, зокрема, в квартирах яких вибиті вікна, можуть отримати відповідну компенсацію.
Для цього необхідним є дотримуватись такого алгоритму дій  
  засобами Єдиного державного вебпорталуелектронних послуг (Портал Дія) подати повідомлення про пошкоджене або втрачене нерухоме майно, в якому зафіксувати пошкодження (електронна публічна послуга “єВідновлення”).

Щоб подати повідомлення потрібно вказати:

дані про об’єкт, що було пошкоджено;
фото, якщо воно є, та опис пошкоджень;
контактні дані;
звернутись до адміністрації району Дніпровської міської ради за місцем розташування пошкодженого об’єкта нерухомого майна із відповідною заявою та доданим до неї пакетом документів:
паспорт громадянина України;
реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
документ, що підтверджує право власності на пошкоджений об’єкт, відомості про об’єкт повинні бути внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) з метою проведення комісійного обстеження пошкодженого об’єкту;
районна комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі – комісія) складає акт комісійного обстеження та реєструє відомості з нього в Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів проти України, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (Реєстр пошкодженого та знищеного майна);
  розгляд заяви комісією та прийняття рішення про надання/відмову в наданні компенсації, та передача цього рішення для затвердження голові адміністрації району Дніпровської міської ради;
 внесення рішення голови адміністрації району Дніпровської міської ради до Реєструпошкодженого та знищеного майна;
 виплата компенсації для проведення ремонту.
 

Наголошуємо, що ураховуючи, що заява подається на отримання компенсації для проведення ремонту, то однієї з підстав для відмови в наданні компенсації є виявлення факту проведення на пошкодженому об’єкті нерухомого майна ремонтних робіт, в результаті яких ліквідовано пошкодження в повному обсязі.

Отже, необхідним для отримання допомоги є наявність руйнувань на момент виїзду для обстеження комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.