Дніпро - приклад об'єднання зусиль міста, держави та бізнесу для розвитку профтеху. Філатов оглянув нову робітничу Майстерню будівельників
Незважаючи на виклики повномасштабної війни Дніпро продовжує розвивати освітній простір. Так за останні пів року у закладах профтехосвіти міста відкрили вже другу спеціалізовану робітничу майстерню. Маючи комплексну базу сучасного обладнання та актуалізовані методики викладання, такі навчальні центри суттєво посилюють якість підготовки фахівців затребуваних для держави професій — надто у повоєнній відбудові. Нова Майстерня будівельників працює на базі Дніпровського регіонального центру професійно-технічної освіти, котрий перебуває в процесі передачі з державної у комунальну власність міста. Її облаштування — спільний проєкт міста та держави. Коштом громади тут відремонтували приміщення та придбали частину обладнання, повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на міську раду.
Те, що зараз можна побачити на власні очі, дійсно вражає. Це дуже гарний приклад всебічної колаборації між державою та місцевим самоврядуванням, а також між державними органами влади та приватним бізнесом. Тут ситуація win-win, коли кожна зі сторін у виграші. Діти, наші вчителі, майстри, місцеве самоврядування, бізнес, котрий отримує людей, що працюватимуть, у виграші й держава. У нас на черзі новий проєкт. І Дніпро, як завжди, залишається лідером серед інших територіальних громад — у розвитку профтеху зокрема, — наголосив Борис Філатов. Він подякував Міністерству освіти, нардепу Дмитру Киселевському, котрий опікується серед іншого і проєктами розвитку профтеху.
Нині будівельний фах тут опановують понад 150 учнів, більшість з яких прийшли навчатися після закінчення 9 класу. Загалом майстерня пропонує освіту за п’ятьма професіями. Це «Монтажник систем утеплення будівель», «Маляр», «Лицювальник-плиточник», «Штукатур» та «Опоряджувальник будівельний».
Другокурсниця Юлія навчається утеплення фасадів будівель. «У мене бабуся плиточниця. Тому й пішла на цю професію. Воно все цікаве, ти дізнаєшся щось нове, пробуєш. Мені тут подобається навчатися, дуже приємний колектив. Усе добре розповідають та пояснюють, — ділиться враженнями дівчина.
Для відточування навичок у Майстерні облаштували різні будівельні лабораторії, де є все необхідне приладдя. Зокрема й терморізальний верстат, піскоструминна установка, тепловізор для визначення тепловтрат при виконанні утеплення будівель, професійні плиткорізи та багато іншого.
Як відомо, міська рада Дніпра ще у 2021 році ухвалила рішення про прийняття низки закладів профтехосвіти у власність громади. Тоді ж мер Борис Філатов наголошував на Конгресі регіональних та місцевих влад при Президентові на необхідності щонайшвидшого розв?язання цього питання. Адже саме великі міста можуть дати новий імпульс профтеху, котрий десятиліттями залишався у занепаді. Із вересня минулого року у Дніпрі на базі ПТУ № 2 працює Майстерня верстатників, яку було створено спільно з «ІНТЕРПАЙП НТЗ».
Також раніше ми писали Як українцям зменшити витрати на електроенергію: поради від Міненергетики