Дніпро за декілька днів до виборів

Відбуваються останні приготування до проміжних виборів до Верховної Ради України 17 липня 2017 року. Окружна виборча комісія № 27 організувала розвіз кабінок для таємного голосування та виборчих скриньок на дільниці. За словами технічних працівників, доставка триватиме кілька днів, про день та час їх отримання кожну комісію сповістять окремо. 14–15 липня ДВК отримають виборчі бюлетені.




1 липня завершився термін, коли виборці мали право подати заяву про включення або виключення зі списку виборців себе особисто або інших осіб. З 12 липня внести будь-які зміни до попереднього списку виборців можна лише надавши відповідне рішення суду (ст. 42 Закону України «Про вибори народних депутатів України»). Нагадуємо, що у день голосування також можна вносити зміни до уточненого списку виборців, проте виключно на підставі рішення суду.

За півтора місяця роботи окружних виборчих комісій у їхньому складі відбулось 62 ротації. Таким чином майже половина членів ОВК були замінені. Найбільш активно відбулись ротації у складі ОВК №114, де 16 суб'єктів подання здійснили 17 ротацій, замінивши при цьому 88,9% від початкового складу комісії. Натомість найчастіше своїх представників змінювали Інтернет партія України, політична партія "Нова Політика", Ліберальна партія Україна та "Народний фронт".

Як відомо, 27 травня ЦВК на своєму засіданні провела жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року в ОВО № 23, 27, 85, 114, 151, 183, 206, поданих політичними партіями – суб’єктами виборчого процесу, кандидатів у народні депутати України, від яких було зареєстровано у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на останніх виборах народних депутатів України.

Тоді 23 політичні партії, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі на минулих парламентських виборах, та 6 політичних сил, депутатська фракція яких зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання, подали 192 кандидатури до складу всіх окружних виборчих комісій. Усі сім ОВК № 23, 27, 85, 114, 151, 183, 206 відповідно до частини 1 статті 27 Закону України "Про вибори народних депутатів України" було утворено з максимально можливою кількістю членів – 18.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала наскільки за півтора місяця роботи змінився персональний склад окружних виборчих комісій.

Загалом за час роботи ОВК відбулося 62 ротації у складі комісій. Найбільш інтенсивно вони відбувались в ОВК №114 (17 ротацій від 16 суб'єктів подання або 88,9% від складу), в ОВК №151 (13 ротацій від 10 суб'єктів подання або 55,6% від складу) та ОВК №27 (10 ротацій від 10 суб'єктів подання або 55,6% від складу). У свою чергу, "найбільш стабільними" у цьому плані були ОВК №23 (5 ротацій або 27,8% від початкового складу комісії) та ОВК №183 (4 ротації від 3 суб'єктів подання або 16,7% від початкового складу комісії). Загалом початковий склад ОВК змінився майже на половину – на 45,2%.


Якщо говорити про політичні партії, що найактивніше змінювали своїх представників у окружних виборчих комісіях, то тут варто виділити Інтернет партію України, яка здійснила ротацію усіх 6 членів комісій, що були подані нею спочатку (в ОВК №183 зміни відбувались навіть двічі), політичну партію "Нова Політика", яка теж здійснила ротацію усіх 5 своїх представників, Ліберальну партію України, що змінила 5 з 6 членів ОВК, що були подані нею спочатку, та фракцію політичної партії "Народний фронт", яка провела ротацію 5 з 7 своїх представників у ОВК. Решта партій також доволі активно змінювали своїх представників у окружних виборчих комісіях.