Енергонезалежність з державної допомогою: як отримати фінансування на альтернативні джерела енергії

Уряд запустив пакет програм, щоб приватні будинки, ОСББ, ЖБК та підприємці могли встановити альтернативні джерела енергії, зокрема, сонячні панелі та накопичувачі. Про це йдеться на сайті Зимової підтримки, передає Дніпровська порадниця.

Програма пропонує надання кредитів на встановлення сонячних панелей та накопичувачів.

Як отримати підтримку приватним будинкам:

  • доступні пільгові кредити до 480 тисяч гривень на строк до 10 років під 0% річних;
  • отримати можуть власники домогосподарств до 300 метрів квадратних;
  • гроші надаються на сонячні панелі, вітряки та установки для зберігання енергії.

Як отримати підтримку ОСББ та ЖБК:

  • за програмою Фонду Енергоефективності «ГрінДІМ» можна отримати компенсацію до 2 мільйонів гривень на сонячні станції та до 2 мільйонів гривень на теплові насоси. Держава компенсує 70% вартості на купівлю та встановлення сонячних електростанцій, теплових насосів, супутнього обладнання;

  • щоб одразу взятися до реалізації проєкту в межах програми «ГрінДім», є можливість отримати пільгову позику за іншою державною програмою «5-7-9». Сума — до 5 мільйонів гривень.

Як отримати підтримку для малого і середнього бізнесу:

  • отримати пільгову позику для купівлі та встановлення сонячних панелей і/або вітряків, установок для зберігання енергії, будівництва газотурбінних, газопоршневих та біогазових генераційних установок можна за державною програмою «5-7-9». Максимальна сума кредиту — 150 мільйонів гривень на строк до 10 років за ставкою 5%, 7% або 9%;
  • також є програма Фонду декарбонізації, за якою можна отримати позику до 25 мільйонів гривень на термін до 10 років за ставкою до 9% річних.
  • кошти надаються на закупівлю та встановлення сонячних панелей, теплових насосів, когенераційних установок, біокотелень, іншого енергоефективного обладнення, та на проєкти енергосервісу.

Всі деталі можна дізнатися на сайті Енергосвідомі або за допомогою безоплатної урядової «гарячої лінії» з питань енергетики «Струм» за номером 15-49.

Також раніше ми писали Чому важливо проводити техобслуговування внутрішньобудинкових газових мереж спільного користування