Як у Дніпрі відбувається національно-патріотичне виховання молоді
Дніпро одним із перших великих українських міст почав приділяти значну увагу національно-патріотичному вихованню молоді.
Головна мета таких заходів – це, перш за все, розвиток сильної особистості, яка, знаючи норми закону, зможе відстоювати свої права, права своєї родини та країни, а за необхідності – стане на захист рідної землі. Про це під час прес-конференції розповіла заступник директора департаменту – начальник управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Дар’я Біла.
«Питанням національно-патріотичного виховання у нас тривалий час ніхто не займався. Але за декілька останніх років ми маємо приклади того, що робота у цьому напрямі ведеться. Це участь школярів у всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»).
Причому щороку учасників у Дніпрі стає дедалі більше. Так, у 2017 році у грі взяв участь 71 рій, у 2018-му – 93 рої, а у 2019 році візьмуть участь 116 роїв. Фінал цієї гри проходитиме на Дніпропетровщині. Крім цього, проводиться міська військово-патріотична спортивна гра «Прорив» та низка ігор для дітей молодшої вікової категорії.
На вихованні патріотизму у нас акцент і в дитячих садках, і в школах. Ми прищеплюємо любов до Батьківщини через культуру – українські пісні, традиції, ремесла, казки, історичні події», – додала Дар’я Біла.
Цього року у міській грі «Прорив» візьмуть участь представники комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра» Дніпровської міської ради.
«Дніпро – одне з перших великих міст, яке почало приділяти значну увагу національно-патріотичному вихованню. Принаймні серед тих, що я бачила. Тут проводять національно-патріотичні заходи та ігри. Сьогодні це потрібно робити тому, що йде війна і вона, на жаль, не закінчиться у найближчий час. Молоде покоління потрібно готувати до того, що йому доведеться зіштовхнутися з певними викликами. Цього року ми візьмемо участь у грі «Прорив», збираємося долучитись і до «Джури».
Наразі наш внесок у тому, що ми навчаємо викладачів основ домедичної підготовки. Ми вже почали заняття. Три тижні поспіль щодня читаємо лекції 200 слухачам, щоб потім кожна навчена людина змогла передати дітям інформацію про те, як можна врятувати себе та інших у разі необхідності», – розповіла директор КП «Госпітальєри Дніпра» Яна Зінкевич.
Викладач фізичної культури та предмету «Захист Вітчизни» середньої школи № 56 Андрій Тригубенко вже 5 років готує школярів до участі у грі «Джура».
«Я вважаю, що завдяки цій грі молоді люди отримують великий досвід як майбутні захисники Вітчизни. Також діти виховуються у патріотизмі та любові до Батьківщини.Вони на прикладі гри вивчають історію України та гартують у собі такі якості, як рішучість, мужність і відвага. Гра «Сокіл-Джура» вчить нашу молодь бути цілеспрямованою, наполегливою та відповідальною», – зауважив Андрій Тригубенко.