Каталог наколінників: як зорієнтуватися у великому виборі моделей

Коли в людини болить коліно, то вона, крім застосування мазей, завжди намагається надати суглобові якусь додаткову підтримку: люди старшого віку обмотуються теплою вовняною хусткою, а ті, хто посучасніше, віддають перевагу спеціальним бандажам. 

Можна обмотати коліно еластичним бинтом, але це досить незручно, та й при ходьбі, як показує практика, така імпровізована пов’язка завжди сповзає. На щастя, рятівне рішення існує — це ортопедичні наколінники суглобів, які можна придбати на сайті med-magazin.ua/ua/cat_101.htm

Різновиди наколінників

Найчастіше наколінниками називають будь-які ортопедичні вироби, призначені для колінних суглобів: ортези, бандажі, а іноді навіть шини.

При підборі наколінника рекомендуємо спиратися на основну мету, з якою придбавається виріб. Наколінники умовно можна розділити на чотири категорії:

  • компресійні наколінники (еластичні бандажі/еластичні ортези);
  • наколінники для створення фіксації (з ребрами жорсткості, з ребрами жорсткості та шарнірами: роз’ємні та нероз’ємні);
  • ортези для іммобілізації (тутори/шини);
  • ортези для поетапного лікування та реабілітації (брейси з шарнірами та кутом згинання).

Наколінники для створення компресії

Завдяки компресійному ефекту посилюється кровотік та зменшується біль, набряк та запалення в суглобі. Існує кілька варіантів компресійних наколінників.

Еластичні наколінники рекомендують при артритах, артрозах, запальних захворюваннях навколосуглобових тканин, легких травм колінного суглоба, профілактиці травм колінного суглоба. Лікувальний ефект заснований на створенні компресії (посилення кровотоку, як наслідок, зняття набряку, болю та запалення) та легкої фіксації суглобової сумки та наколінника. Придбати еластичний наколінник можна без поради лікаря.

Зігріваючий бандаж/ортез виготовляється з компресійних матеріалів з додаванням до складу натуральної вовни. Такий наколінник рекомендують при артрозах, артритах, для профілактики переохолодження колінного суглоба, посилення дії мазей, що розігрівають (якщо в картці виробника немає протипоказань). Рекомендуємо наносити мазь, що розігріває, за 25-30 хвилин до надягання бандажа, щоб засіб встиг вбратися. Придбати зігріваючий бандаж можна без поради лікаря.

Спортивні наколінники роблять з нейлону, спандексу, лайкри або неопрену для збільшення їх зносостійкості при частих праннях. Вони невагомі, підлаштовуються під рельєф м’язів та будову суглоба, швидко надягаються та знімаються. Такі наколінники підійдуть для профілактики травм тим, хто займається аеробними та силовими навантаженнями. Спортивний варіант має профілактичну дію, тому при травмах на нього розраховувати не потрібно. Придбати спортивний наколінник можна без поради лікаря.

Додаткові елементи, які можуть бути в конструкції еластичних наколінників

Ребра жорсткості. Спіральні або пластикові ребра жорсткості потрібні для того, щоб виріб завжди залишався в розправленому вигляді, не скручувався і не спадав під час ходьби. Часто наколінники з ребрами жорсткості вибирають ті, хто багато ходить і займається спортом.

Силіконове кільце/пелот. Притискає наколінник до суглоба, стабілізує його, зменшує біль під час ходьби. Має масажний і протинабряковий ефект. Корисно людям, які відчувають біль під час підйому чи спуску сходами.

Технологія «пухкої» в’язки в задній частині наколінника рівномірно розподіляє тиск, завдяки чому тканина не тисне на підколінну ямку. Деякі моделі мають пухку в’язку та спереду.

Наколінники з отвором під колінну чашечку, завдяки якому можна спостерігати за ступенем виразності набряку колінного суглоба.

Фіксуючі стрічки посилюють прилягання виробу до ноги.

накк

Наколінник + компресійні гольфи

Еластичні наколінники мають 2-й клас компресії, тому, якщо у Вас є варикоз, на період лікування основного захворювання разом із наколінником ми рекомендуємо використовувати компресійні гольфи 1-го класу компресії. Вони необхідні для того, щоб не посилити перебіг варикозу.

Наколінники для створення фіксації

Лікувальний ефект таких наколінників заснований на фіксації, стабілізації та розвантаженні ураженого суглоба. Стабілізація суглоба може досягатися за допомогою ребер жорсткості із шарнірами, силіконового кільця/пелота.

 Наколінники для фіксації можуть бути роз’ємними. Рознімна конструкція полегшує надягання виробу. Це може бути актуальним при болях у спині або надмірній масі тіла. До того ж густину прилягання такого наколінника до ноги можна регулювати самостійно, за допомогою ременів на липучці.

 Придбати фіксуючий наколінник можна без поради лікаря.

 Додаткові елементи, які можуть бути в конструкції наколінників для створення фіксації

Отвір під колінну чашечку, який потрібний для її стабілізації і, в деяких випадках, для контролю стану рани, що гноїться.

Фіксуючі стрічки, що посилюють прилягання виробу до ноги.

Ортези для іммобілізації - тутори/шини

Тутор використовується для повного знерухомлення колінного суглоба під час реабілітації після травм та операції. Виготовлений із суцільної гільзи, що охоплює всю кінцівку або її частину. Має кріплення, що забезпечує нерухомість суглоба. У сучасній медицині використовують замість гіпсу. Виріб призначає лікар.


Ортези для поетапного лікування та реабілітації - брейси

Брейс потрібен для ранньої реабілітації після травм, операцій та захворювань опорно-рухового апарату. На відміну від тутора, виріб має спеціальні шарніри, за допомогою яких можна регулювати об’єм руху у суглобі від 0 до 120 градусів. Виріб призначає лікар.

Тутор - це сучасна заміна гіпсу

Недоліки гіпсу:

  • Велика вага. Утримувати правильне положення ноги здатна пов’язка 10-12 шарів гіпсового бинта. Маса пов’язки у такому разі може досягати 3–8 кілограмів;
  • Гіпсова пов’язка розпадеться чи ослабне після дощу чи виділення рідини із ран;
  • Дискомфорт при носінні. Гіпс кришиться і може викликати свербіж, попрілості шкіри та подразнення. До того ж у ньому холодно, якщо його доводиться носити в осінньо-зимовий період.

Відсутність можливості регулювання, складності при знятті та надяганні.


Переваги туторів:

  • Легші гіпсових пов’язок. У конструкції туторів використовуються найсучасніші міцні матеріали. Поєднання металу, тканини та пластику гарантує надійну підтримку протягом усього терміну застосування.
  • Їм не страшна волога.
  • Комфортне використання завдяки дихаючій гіпоалергенній підкладці, зручним ремінцям-фіксаторам, додатковим подушечкам для кісткових виступів, спеціальної в’язки тканини з функцією повітрообміну.
  • Легке регулювання, зняття та фіксація. У туторах передбачені системи фіксації, призначені для того, щоб сам пацієнт міг одягати та знімати їх без сторонньої допомоги.


Дещо рідше під словом «наколінник» мається на увазі спеціальний тип бандажів, які застосовують спортсмени для профілактики травм, але оскільки при появі в коліні болю думати про профілактику вже пізно, в контексті даного обговорення термін «наколінник» буде використовуватися в першому, ширшому значенні.

Коротко про причини болю

Якщо ви шукаєте наколінник, з метою лікування суглоба, потрібно зауважити, що чітке розуміння походження болю - це найважливіша умова вибору:

  • Травми: перелом чи тріщина колінної чашки, вивих суглоба, розрив зв’язок чи менісків, розтягнення зв’язок, забиті місця.
  • Запальні захворювання: артрит, періартрит, бурсит, синовіт, тендиніт.
  • Дегенеративно-дистрофічні процеси: артроз, гонартроз, хвороба Кеніга, хвороба осгуда-шляттера, кістковий туберкульоз.
  • Судинні патології: нетиповий, але іноді симптом венозних захворювань нижніх кінцівок.
  • Онкологія: остеохондрому чи кіста Бейкера – пухлиноподібні утворення доброякісного характеру.


Таким чином, при появі в колінному суглобі болю, насамперед потрібно звернутись до лікаря, який з’ясує причину занепокоєнь, а потім вирішить які саме наколінники потрібні пацієнту, і чи потрібні вони йому взагалі.

Потрібно розуміти, що цілеспрямованого терапевтичного ефекту бандажі та ортези не надають. Їх цінність полягає у створенні максимально сприятливих умов для якнайшвидшого відновлення тканин суглоба,

відновлення коліна (наприклад, при забитому місці), але найчастіше його застосування лише доповнює основне лікування (наприклад, при артриті або артрозі).

Протипоказання

Абсолютних протипоказань для носіння виробів немає.

Відносні протипоказання можуть бути озвучені лікарем у разі:

  • злоякісних новоутворень у сфері використання бандажа;
  • наявності в галузі застосування бандажу контактних дерматитів, трофічних виразок та пролежнів;
  • алергічної реакції на матеріали виробу.
  • Особливості наколінників різних брендів

При виробництві якісних бандажів застосовуються сучасні технології крою та використовуються довговічні матеріали. Ціна виробу може залежати:

  • Від крою. Вироби з анатомічним кроєм щільно прилягають до тіла та створюють необхідну компресію, завдяки якій посилюється лікувальний ефект.
  • Матеріалів. Сучасні матеріали зносостійкі, тому прослужать понад 3–4 роки при правильному догляді. Також завдяки просоченню іонами срібла вони мають антибактеріальний ефект.
  • Обробки країв. Вироби з якісно обробленими краями не дратуватимуть шкіру і не передавлять кровотік.
  • Застібки. Спеціальна застібка-липучка мікровелкро прослужить довго та не зіпсує одяг.

В Мед Магазині представлені наколінники провідних брендів, які спроектовані з урахуванням комфорту та естетики носіння. Вони непомітні під одягом, мають зручний анатомічний крій. Спеціальні зносостійкі матеріали пропускають повітря та вологу, завдяки чому в них не спекотно.

Компанія застосовують технології, які захищають вироби від неприємного запаху та забезпечують комфортне носіння за рахунок спеціальної в’язки тканин.

Підбір розміру

Для успішного та безпечного лікування дуже важливо, щоб бандаж/ортез щільно прилягав до ноги, але не здавлював її. Визначити потрібний розмір досить просто. Для того, щоб правильно підібрати виріб, необхідно виміряти:

  • обхват колінного суглоба (трохи зігнувши ногу);
  • коло над колінною чашкою (для деяких моделей);
  • коло на 5 см нижче колінної чашки (для деяких моделей);
  • коло на 15 см вище колінної чашки (для деяких моделей);

 Звірте отримані значення із розмірною сіткою у картці обраного товару.


Більшість наколінників мають універсальну конструкцію, яка підходить як для правої, так і лівої ноги. Існують моделі складних ортезів, призначених під конкретну ногу. Такі вироби призначає лікар.

Рекомендуємо купувати наколінники на обидві ноги (на хвору та здорову). При ходьбі людина, як правило, намагається не спиратися на хвору ногу, і все навантаження йде на здорову. Через що здоровий суглоб перенапружується. Наколінник на здорову ногу потрібний для зняття додаткового навантаження зі здорового суглоба.