Куди йти вчитися: Держслужба зайнятості назвала найперспективніші професії для українців після війни

Українцям розповіли, які 10 професій, будуть найбільш затребуваними в країні після війни. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Департамент аналізу ринку праці Державна служба зайнятості.

За прогнозами Департаменту аналізу ринку праці та моніторингу ефективності програм зайнятості Державної служби зайнятості, після завершення війни найбільше працівників шукатимуть за такими напрямками:


  • Військові. Потреба в якісно укомплектованій армії не зникне. Навчання відбуватиметься довше, вимоги до кандидатів на багато вакансій стануть вищими. Наразі середня зарплата 35 500 гривень.
  • Медики. Практично всі медичні заклади потребуватимуть фахівців, проте, за попередніми прогнозами, найактуальнішими будуть професії хірурга, кардіолога, реабілітолога, фізіотерапевта, спеціаліста лікувального масажу. Наразі середні зарплати коливаються від 25 000 до 32 500.
  • Будівельники. Відновлення країни передбачатиме масштабне будівництво, тому зварювальники, маляри, столяри, слюсарі, муляри, штукатури, теслі, сантехніки та інші представники цих професій будуть дуже потрібними для роботодавців. Наразі середня зарплата 35 000 гривень.
  • Енергетики. Відновлення інфраструктури передбачатиме велику потребу в таких професіях, як інженери, техніки, електромонтери, конструктори, розробники, електромонтажники, електрохіміки, технологи, метеоенергетики та багато інших. Наразі середня зарплата 33 000 гривень.
  • Правоохоронці. Працівники судів, прокуратури, поліції, органів служби безпеки та антикорупційні органи також потребуватимуть значного влиття нових сил у професії. Усі вони забезпечуватимуть захист законів Україні на звільнених територіях та регіонах, де зараз ведуться бойові дії.
  • Програмісти. Окрім цифровізації економіки, велика потреба буде в захисті інформації та персональних даних. Наразі середні зарплати коливаються від 40 000 гривень до 50 000 гривень.
  • Спеціалісти оборонної промисловості. Власні виробництва товарів, які необхідні військовим, та спільні проєкти з іноземними партнерами, вимагатимуть великої кількості інженерів, науковців, економістів та розробників.
  • Спеціалісти транспортної сфери. За час війни з'явилися нові транспортні шляхи, які в майбутньому стануть основними каналами постачання всіх необхідних для відбудови матеріалів. Тому водіїв, залізничників, диспетчерів, логістів та експедиторів потрібно буде дуже багато.
  • Психологи. Участь в бойових діях, постійні обстріли мирних міст, втрата рідних і близьких, посттравматичні стресові розлади залишають свої сліди на ментальному здоров'ї українців. Наразі середня зарплата 20 000 гривень.
  • Освітяни. Головним завданням вчителів, майстрів виробничого навчання, методистів, соціальних педагогів стане навчити людей всім потрібним Україні професіям.

Також раніше ми писали Як водити машину у спеку. Поради дніпровським автомобілістам