Куди звертатись в Дніпрі постраждалим від домашнього насильства. Допоможуть почати нове життя

Куди звертатись рідним та родинам, якщо страждають від родинного насильства. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на департамент соціальної політики ДМР.

13 років разом. 6 із них — у домашньому насильстві. Так починає свою історію 30-річна жінка, яка кілька місяців тому стала мешканкою центру соціальної підтримки дітей та сімей "Мамине щастя".

Юлія (ім’я змінено з етичних причин) поділилася з нами деталями непростої долі: вона виросла в дитячому будинку, оскільки рідна мати пиячила. То ж дівчина рано стала самостійною, після випуску пішла навчатися далі, аби побудувати краще життя. У студентській спільноті познайомилася майбутнім чоловіком, зустріч за зустріччю – і вони почали жити разом.

Здавалося, все буде добре, родина, діти, спільний побут… Але згодом з’явився алкоголь, а з ним і перші прояви агресії: приниження, образи дружини та доньки. Юлія згадує, як одного разу їй, вагітній, та ще й із старшою дитиною довелося самій шукати прихистку, бо чоловік-тиран вигнав їх втрьох із дому. 

Але Юлія раз по раз вибачала. Чому? Бо не хотіла приймати цю нову страшну реальність, хотіла “зберегти сім’ю” та слухалася свекруху, яка була адептом руйнівного світогляду “б’є – значить любить”. 

Проте насильство складно зупинити – воно росте й набуває нових форм. Коли сталося побиття, жінка потрапила до “Маминого щастя”, де й народилася молодша донька. 🤱Після багатьох років страху й болю Юлія зважилася на найголовніше — захистити себе та своїх дітей.


У центрі вона отримала не лише прихисток, а й повне забезпечення продуктами харчування, речами першої необхідності та підтримкою фахівців — і все це абсолютно безкоштовно. 

– Тут спокійно, і ми ні в чому не маємо потреби, – каже жінка. – Спершу старша дитина не хотіла ані їсти, ані спілкуватися. Зараз вона вже потроху адаптувалася, спілкується з іншими дітьми. Але поки що боїться гучних звуків і має заїкання. 

Директорка “Маминого щастя” Марина Земенкова відмічає, що в центрі матері отримують комплексну підтримку: окрім довгострокового (на 9 місяців) прихистку, надається допомога в оформленні соціальних виплат та необхідних документів, з мешканцями на постійній основі працює психолог, також за здоров’ям дорослих і дітей пильнує медсестра.

Велика увага приділяється матерям з немовлятами. Жінки мають простір і час для того, щоб стабілізуватися й відновитися, подумати про майбутнє, не боячись за життя своїх дітей.

Якщо раптом ви або ваші близькі страждають від домашнього насильства – не терпіть! “Мамине щастя” допоможе розірвати коло зла і почати нове життя, без страху і болю:

+38 099 520 79 18 - відділення для жінок з дітьми
+38 099 520 79 34 - відділення для жінок без дітей