Лайки, репости, статуси і коментарі. Чому директор Мечки змушує лікарів у робочий час сидіти в соцмережах
Виявилось, що за медійною популярністю директора лікарні ім Мечникова Сергія Риженка стоїть багаточасова робота його підлеглих. Журналістів шокували сенсаційні зізнання працівників лікарні про те, як замість лікування їх змушують займатись "лайкуванням" директора та його оточення, повідомляє Дніпровська панорама, посилаючись на 49000.
Користувачі соцмереж, заходячи на сторінку пана Риженка у Facebook, можуть без проблем помітити надвисоку активність певної спільности , яку умовно можна назвати «персонал та фанати Мечки». Кількість постів, перепостів, лайків та коментарів вражає – цьому може позаздрити будь-кий блогер чи політик. Пости зазвичай однотипові, дуже пафосні та мають спільну рису: скрізь обов’язково присутні взаємні теги, та «подяки» на адресу Риженка. При чому надвелика медійна активність припадає саме на робочий час. Наприклад, лікар-сурдолог Вікторія Цвіркун за один день у червні зробила класичний пакет: лайки, репости, статуси і коментарі.
І це б можна було назвати особистісною залежністю від соцмереж пані Вікторії, але та кількість та одно типовість повідомлень, які генерують «мечниковці», не залишає сумнівів, що є планова робота по «тезисам». Наприклад, профіль Олени Калистої. Лише за дві доби 21-22 липня понад 15 повідомлень у стрічці. Власні пости та перепости. І всі так чи інакше стосуються героїчного Риженка. Без згадувань головного героя не виходить жодного контенту.
Не всі підлеглі раді працювати ботами Риженка.
На умовах анонімності погодилася поговорити одна із лікарок Мечки. Олена (ім’я змінено) розповіла, що останнім часом, працювати стало взагалі неможливо.
Він фактично не дає лікарям, медсестрам працювати, тому що вся праця в лікарні Мечнікова точиться навколо того, щоб постійно знімати роліки, знімати відео, писати пости на честь Риженка, на честь його друзів та наближених. Робота стоїть, лікувати немає коли. Немає коли лікувати хворих — треба лише догоджати керівництву лікарні. І якщо ти цього не робиш, то тебе можуть звільнити, можуть перевести до іншого відділення (часто видатних лікарів відправляють до поліклініки), можуть урізати ЗП, можуть повпливати на твоє оточення, тобто зробити твоє життя і твою роботу у лікарні фактично нестерпною.
Керують медіа-активністю персоналу люди, які формально називаються відділом комп’ютеризації. Головна їх задача насправді — розсилати тези, та збирати скріншоти-звіти. Для цього створені спеціальні чати.
Журналісти самі побачили повідомлення у одному з таких чатів. Воно стосувалось спец завдання від Риженка – фотографувати міські негаразди, аби забезпечити контент для його суперечок з мерією Дніпра.
Всі працівники лікарні зрозуміють, що це не наклеп, оскільки цей текст для них добре знайомий:
Добрый вечер! Прошу присоединиться к группе в Фейсбук и в телеграм канале. Сюда будем размещать ссылки о захвате территории, недоделках, мусоре, плохих дорогах. Здесь несколько админов. Все разместить информацию пока не смогут. Поэтому прошу в нашу группу присылать фото и видео, а мы будем размещать. Фото с указанием адреса обязательно. Прошу разослать приглашение всем друзьям… Прошу дать задание нашим сотрудникам, сделать фото или видео…
А ось так відпрацьовували тези про нібито «рейдерське захоплення землі» Мечникова. Хоча навіть з текстів повідомлень персоналу зрозуміло, що вони також не тямлять — хто та як хоче захватити захаращені території навколо корпусів.
Хедлайнерами будь-яких повідомлень про лікарню, окрім самого пана Риженка, є його найближчі соратники – Олександр Толубаєв, Андрій Сірко, Єсенія Тарасова (також депутат міськради від СН). Саме їх завжди тегають у своїх публікаціях співробітники Мечки.
Співрозмовниця з лікарні Мечникова зазначає:
Є цілий підрозділ лікарні, який контролює кількість лайків на постах керівництва. Хто поставив, хто не поставив, хто скільки постів за тиждень написав, за місяць, хто який повідомлення розіслав. Наприклад, якщо є якийсь текст, який не дуже у гарному світлі показує лікарню, то треба коментарі одразу підписати під цим постом, який вже текст скидує керівництво, а ти просто маєш розповсюдити це. Якщо не зробиш, то тобі потім про це скажуть неодноразово і санкції накладуть.
Якщо передивитися профілі мечничковців, то вони мало схожі на реальні профілі реальних людей – наскільки щільно забита їх стрічка відвертою «брєжнівщиною». У середньому за добу на сторінці кожного співробітника зявляються мінімум 5 публікацій. А ще треба роздати лайки на першоджерело та на похідні (перепости постів). Прийти в коментарі до усіх хедлайнерів, та зробити «наскік» на критиків Риженка. Тож будь-який працівник SMM підтвердить – на це потрібно виділяти мінімум половину робочого дня. Забирати ці хвилини у пацієнтів. Або у власної родини, якщо завдання у чат прилетіло пізно увечері. Заради контенту будь-якого лікаря можуть викликати із операційної.
Якщо лікар зараз в операційній, але він має прийти на якусь зустріч з журналістами, щоб у масовці постояти і помахати ручкою, там сказати кілька слів на честь великого генерального директора, то він має просто піти з операційної і стояти зніматися.
Нагадаємо, раніше ми писали: Шпаргалка не допомогла: директор лікарні Мечникова Сергій Риженко не зміг пояснити, чому за два роки не доніс документи для землевідведення