Лікування та діагностика інсульту. Як отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті

Діагностика та лікування інсульту повністю безоплатне за пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на НСЗУ.

Які послуги є безоплатними:

  • первинний огляд та оцінка тяжкості стану;
  • проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень;
  • проведення системної тромболітичної терапії (при ішемічному інсульті).

Більше про пакет читайте тут

Дізнатися, у якому закладі лікують інсульт можна, зателефонувавши до контакт-центру за номером 16-77 або знайти на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за ПМГ”. 

Завдяки програмі “Доступні ліки” українці та українки можуть отримати препарати для профілактики інсультів, інфарктів та хвороби Паркінсона — безоплатно або з частковою доплатою. Призначити ліки та виписати рецепт може сімейний лікар. Перелік ліків тут. 

Вимагання направлення, оплати благодійних внесків чи обстежень — неправомірні. У таких випадках подавайте скаргу через контакт-центр НСЗУ 16-77. Або оформіть звернення, заповнивши електронну форму.

Інсульт виникає раптово

Інсульт виникає раптово і може мати летальні наслідки, якщо вчасно не отримати медичну допомогу.

Є два різновиди інсульту:

геморагічний, що спричинений розривом мозкової артерії;
 ішемічний, коли артерія, що постачає кров у мозок, закупорюється тромбом або спазмується.
Симптоми інсульту легко запам’ятати та розпізнати за абревіатурою МОЗОК:
 М (мова) — нерозбірлива, незрозуміла та заплутана;
 О (обличчя) — асиметричний вираз обличчя, неможливість посміхнутися;
 З (запаморочення) — порушення рівноваги та координації, головокружіння, хитання;
 О (очі) — погіршення зору, двоїння в очах;
 К (кінцівки) — оніміння або слабкість кінцівок, складно одночасно підняти і тримати обидві руки чи ноги.

Що робити, якщо ви помітили ці симптоми?


викликати екстрену медичну допомогу, детально описавши стан людини — бригада доставить пацієнта в найближчий заклад, що має договір із НСЗУ на лікування інсульту, відповідне обладнання та фаховий персонал;
зафіксувати час появи ознак інсульту. Це дасть можливість лікарям вирахувати вікно терапевтичних можливостей — 4,5 год. Надання кваліфікованої медичної допомоги в цей проміжок дає шанс пацієнту на успішне відновлення.

Діагностика та лікування інсульту повністю безоплатне в рамках Програми медичних гарантій за пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”.

Які послуги є безоплатними:

первинний огляд та оцінка тяжкості стану;
проведення нейровізуалізації при підозрі на гострий мозковий інсульт (не пізніше 60 хвилин із моменту звернення або доставлення пацієнта бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги);
проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень (СКТ головного мозку, ЕКГ, ультразвукові дослідження з проведенням доплерографії тощо);
проведення системної тромболітичної терапії (при ішемічному інсульті);
своєчасне проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.

інсульт

Більше про пакет читайте тут: https://cutt.ly/2rtVd3gK.

Дізнатися, у якому закладі лікують інсульт можна, зателефонувавши до контакт-центру за номером 16-77 або знайти на сайті НСЗУ за допомогою дашборду “Укладені договори про медичне обслуговування населення за ПМГ”: https://cutt.ly/EeSgRBTL.

Завдяки програмі “Доступні ліки” українці та українки можуть отримати препарати для профілактики інсультів, інфарктів та хвороби Паркінсона — безоплатно або з частковою доплатою. Призначити ліки та виписати рецепт може сімейний лікар. Повний перелік ліків тут: https://cutt.ly/MrysiDDD.

Вимагання направлення, оплати благодійних внесків чи обстежень — неправомірні й порушують права пацієнтів. У таких випадках потрібно подати скаргу через контакт-центр НСЗУ 16-77. Або оформити звернення, заповнивши електронну форму: https://cutt.ly/5eb9XKbN.

Нагадаємо, раніше ми писали

Оцінювання повсякденного функціонування: тепер доступне для іноземців та осіб без громадянства