Мер Дніпра показав, як в Україні діє антикорупційне правило «трьох друзів» від Лі Куан Ю, – експерт

Звільнення з мерії Геннадія Глядчишина та Катерини Бурі, які входили до близького кола мера Бориса Філатова, допоможе підвищити репутацію Дніпра як міста, в якому хочуть протидіяти корупції. Про це заявив голова правління Комітету виборців України Станіслав Жолудєв, коментуючи останні кадрові рішення Дніпровського міського голови.

Як відомо, Борис Філатов усунув із посад директорів гуманітарного департаменту та департаменту активів, яких запідозрили у непрозорій роботі із закупівлями.

Обоє екс-чиновників є однопартійцями мера та входять до фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП».

Геннадій Глядчишин ще й є лідером фракції "УКРОП" у міськраді.

«По суті, ми маємо перший прецедент в Україні, коли керівник такого рівня (мер Дніпра Борис Філатов. – Ред.) має достатню політичну волю і не ділить чиновників на «своїх» і всіх інших. У нашій країні багато говорять про тези Лі Куан Ю. Складається враження, що то лише демонстрація обізнаності. А от стати на цей шлях і справедливо покарати посадовця за якісь схеми й оборудки – таке ми зараз спостерігаємо тільки у Дніпрі. Філатову вистачило сміливості стати на цей шлях, хто б там що не казав», – вважає Станіслав Жолудєв.

Нагадаємо, свого часу Лі Куан Ю, колишній прем'єр-міністр Сінгапуру – держави, що має одну з найбільш розвинутих економік, сформулював дієвий принцип боротьби з корупцією: «Почніть з того, що посадіть трьох своїх друзів. Ви точно знаєте за що, і вони знають за що».

Це допомогло Сінгапуру увійти до кола держав із найнижчим показником зловживань серед чиновників.