Народне свято 26 червня: чому сьогодні не варто вінчатися

Сьогодні, 26 червня, День кримськотатарського прапора. Віряни вшановують пам'ять преподобного Давида, що в Солуні.  Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Що сьогодні за церковне свято

26 червня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Давида, що в Солуні.  Давид народився в Месопотамії і віддав своє життя молитві та служінню людям. Він почав свій життєвий шлях в монастирі святих мучеників Феодора і Меркурія. Пізніше він знайшов собі місце для затишку поблизу міста Солуні, де влаштував собі курінь на мигдальному дереві.
Протягом 70 років преподобний Давид витрачав свої дні в постійній молитві до Бога. Його життя було наповнене строгим постом, відчуттям спеки і холоду. Він практикував самозабутність і самовідданість, присвячуючи себе Божому служінню. Багато людей приходили до святого Давида з надією на одужання, і він зцілював їх від хвороб. Не лише тілесні потреби він заспокоював, але й духовні потреби тих, хто до нього звертався, знаходили утіху і втіху.

Преподобний Давид досяг великої безпристрасності і був як ангел у плоті. Його святість і насичене духовне життя вражали оточення. Він міг взяти в руки гаряче вугілля, не спричиняючи собі жодних пошкоджень. Преподобний Давид Солунський помер близько 540 року, але його спадщина залишилась жити в серцях вірних. Його молитви стали втіхою і надією для тих, хто шукає Божої милості.

Що не можна робити 26 червня

Не варто просити грошей в борг, ви не зможете їх повернути.
Заборонено вінчатися — шлюб буде недовгим.
Не можна ображати тварин — в родині з'являться проблеми.

Народні прикмети і традиції на 26 червня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

дивилися, який сьогодні день: спекотно — ще 40 днів триватиме посуха;
вродило багато суниць — до суворої зими;
погода стоїть гарна — ще сім тижнів поспіль така буде;
дощить — аж до осені літо буде мокрим.

В народі цей день прозвали Давидом Суничником, тому що в давнину до цього часу достигали суниці. Ягоди не лише смачні, але й дуже корисні. До того ж, лікувальні властивості має листя рослини.

Іменини

Які завтра іменини: Георгій, Давид, Денис, Іван, Павло, Ян.

Талісман дня

Талісманом людини, народженої 26 червня, є місячний камінь. Свою назву камінь отримав за надзвичайний сріблясто-блакитний колір. Здавна вірили, що місячний камінь допомагає підсилити інтуїцію свого власника.

Також раніше ми писали