Навчальний рік 2023-2024: «Дніпровська політехніка» переходить на дві зміни
У цьому навчальному році Міністерство освіти та науки України рекомендує закладам освіти максимально перейти до навчального процесу в аудиторному форматі. Готуються до зустрічі зі студентами і у вишах Дніпра, повідомляє Дніпровська панорама з посиланням на "Наше місто".
Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» — найстаріший заклад вищої освіти у Дніпрі, перший заклад вищої гірничої освіти України. Чи готовий виш до офлайн-навчання в умовах воєнного часу, як відбуватимуться заняття, чи є в достатній кількості укриття в корпусах та гуртожитках, з’ясовували журналісти «НМ».
Юрій Хоменко, проректор з навчальної роботи, розповів:
Ми плануємо впровадити різни форми навчання. Зокрема, на перших і других курсах ми збираємось просити студентів вчитись в аудиторіях. І хоча у нас є можливість навчати онлайн, ми вважаємо, що для першокурсників важливо зустрітись з викладачами та зрозуміти систему освіти.
Він також додав, що для старших студентів можливий варіант двох форм навчання -- в аудиторіях і онлайн.
Якщо ми витримали повний локдаун на дистанційному навчанні, то вже не відійдемо повністю від елементів онлайн-навчання, навіть після перемоги, -- підкреслює Юрій Тимофійович. -- Ми не розглядаємо варіант, коли студент сидить в аудиторії до першої повітряної тривоги. Будемо максимально розвантажувати розклад. У нас вже все налаштовано на дві зміни. Звичайно, що зараз для нас, студентів і взагалі для якості вищої освіти, буде кращим варіантом аудиторна форма навчання.
У Політехніці зізнаються, що не очікують велику кількість студентів для заселення до гуртожитків. Зазначають, що на час навчального року після повномасштабного вторгнення, у гуртожитках проживало майже 15% від початкової кількості студентів. Наразі, перед університетом стоїть завдання зробити безпечні умови у навчальному році для студентів. І Юрій Хоменко переконаний, що все буде виконано:
Гуртожитки, звісно, це проблема. Під час освітнього процесу ми впораємося з тим, щоб забезпечити укриття кожному, але питання в іншому: як зробити безпечні умови вночі. Зрозуміло, що велика кількість людей з десяти поверхів не зможе за секунду перейти до укриття під час тривоги, а якщо врахувати ще й те, що ракета може прилетіти і без повітряної тривоги. Треба дивитися по ситуації, сказати точно що буде далі, ми не можемо. Але готуємося до будь-яких варіантів.
Загалом, на території університету є одне бомбосховище і п’ять простих укриттів. Журналісти «НМ» відвідали декілька укриттів разом з працівниками університету.
Олексій Григор’єв, проректор з науково-педагогічної, навчально-виховної роботи та соціальних питань НТУ «Дніпровська політехніка», розповідає:
Процес облаштування йде, виконуються роботи щодо внутрішнього облаштування, проводиться додаткова закупівля матеріалів, обладнання, мішків з піском для закладання вікон. Зараз ми намагаємося до 20 серпня затвердити акт рекомендації щодо 5 найпростіших укриттів на 5 об’єктах.
У кожному укритті є аптечка, генератор, питна вода, засоби освітлення, вогнегасники, достатня кількість стільців та навіть ноші для екстрених випадків.
Поки невідома точна кількість людей, які можуть там розміститись.
Олексій Григор’єв додає:
Важливо те, яку кількість приміщень нам затвердять як укриття і в залежності від цього буде зрозуміла кількість людей. Навчальний процес ми будемо підлаштовувати під це. Наразі укриття -- це найважливіше.
Укриття «Дніпровської політехніки» цілодобово відкриті як для студентів, так і для інших мешканців міста.
Також раніше ми писали Дніпро продовжує облаштовувати сховища, які належать до комунальної власності