Не викидайте: навіщо класти лавровий лист у горщики з квітами

Лавровий лист можна назвати, що це секретна зброя квітникаря. Лавровий лист – це не лише ароматна спеція, але й корисний помічник для ваших кімнатних рослин. Квітникарі з досвідом знають про цю хитрість і активно використовують лавровий лист для покращення росту та цвітіння своїх зелених друзів. Як використовувати лаврушку у квітникарстві, розповість Дніпровська порада. 

Чим же корисний лавровий лист для кімнатних рослин?

Зниження вологості ґрунту. Лавровий лист може знизити вологість ґрунту, а це корисно для рослин, які потребують менше вологи. Йдеться про кактуси або сукуленти.

Приємним бонусом є те, що лавровий лист стимулює ріст рослин. У своєму складі він містить ефірні олії, які можуть покращувати ріст рослин.

Захист від шкідників: Лавровий лист має антибактеріальні та протигрибкові властивості, що робить його природним репелентом для багатьох шкідників, таких як попелиця, білокрилка, павутинний кліщ.
Стимуляція росту: Ефірні олії, що містяться в лавровому листі, стимулюють ріст коренів та пагонів, а також сприяють більш пишному цвітінню.
Зміцнення імунітету: Лавровий лист допомагає рослинам краще протистояти стресам, перепадам температур і несприятливим умовам.

Безопасные цветы - фиалка

Як використовувати лавровий лист для кімнатних рослин?

Додавання в ґрунт: При пересадці або розпушуванні ґрунту додайте в горщик 2-3 лаврових листи.
Настій для поливу: Заваріть 3-4 лаврових листи в 1 літрі води, дайте настоятися 24 години, потім процідіть і використовуйте для поливу.
Обприскування: Приготуйте настій, як описано вище, і обприскуйте їм рослини 1-2 рази на місяць.
Фумігація: Підпаліть лавровий лист і потримайте його над горщиком з рослиною протягом декількох хвилин. Цей метод ефективний для боротьби з шкідниками.
Пам'ятайте, що лавровий лист – це не панацея. Для того, щоб ваші кімнатні рослини були здоровими і пишно цвіли, їм необхідний правильний полив, освітлення, ґрунт і добрива.

Але лавровий лист може стати вашим вірним помічником у догляді за зеленими друзями.