Новий вид допомоги на дітей, які залишились без батьківського піклування. Які суми виплат
"Дитина не одна": новий вид допомоги на дітей, які залишились без батьківського піклування. Яку матеріальну допомогу отримає дитина. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради.
Це фінансова підтримка сімей, які наважуються на важливий крок – тимчасово приймають дитину до себе у родину до набуття нею відповідного статусу.
Детальніше про цю послугу розповіла Ольга Мацук, начальниця відділу прийняття рішень з призначення усіх видів соціальних допомог та компенсацій по Самарському районі Лівобережного управління соцзахисту населення ДМР.
Розмір допомоги становить:
2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (до 6 років – 6 407,50 грн; від 6 до 18 років – 7 990 грн);
3,5 прожиткового мінімуму для дітей з інвалідністю (до 6 років – 8 970,50 грн; від 6 до 18 років – 11 186 грн).
Згідно з Постановою КМУ №331 від 22.03.2024, допомога «Дитина не одна» призначається на підставі наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини щодо якої встановлено факт відсутності батьківського піклування, на строк тимчасового влаштування дитини, зазначений у такому наказі, але не більше як на 6 місяців, У РАЗІ:
смерті батьків (або одного з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обовʼязків);
якщо батьки (або один з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обовʼязків), перебувають на території тимчасовій окупації;
якщо батьки (або один з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обовʼязків) перебувають у розшуку як зниклий безвісти або визнаний таким (при відсутності свідоцтва про смерть батьків дитини);
якщо батьки (або один з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обовʼязків) перебувають у полоні держави-агресора або позбавлені свободи
(затримання, взяття у заручники) державою-агресором
якщо дитину, щодо якої встановлено факт відсутності батьківського піклування, тимчасово влаштовано у прийомну сімʼю або дитячий будинок сімейного типу.
Звернутися щодо цієї допомоги можна до органів соцзахисту населення, ЦНАП або виконавчих органів територіальних громад, якщо ви:
особа, до сімʼї якої тимчасово влаштовано дитину, при цьому якщо родина постійно проживає в Україні;
представник прийомної сімʼї або дитячого будинку сімейного типу, в якому тимчасово перебуває дитина.
До заяви додаються:
- копія свідоцтва про народження дитини;
- копія наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини;
- медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ порядку (у разі інвалідності дитини).
Характерно, що протягом 2024 року таку допомогу було призначено 57 особам на 79 дітей.
Нагадаємо, раніше ми писали
Важлива інформація: зміни в порядку компенсації на проживання ВПО