Підсумки–2019: яку соціальну допомогу отримали мешканці Дніпра

Дніпровська міська рада опікується жителями, які належать до соціально незахищених категорій населення. Так, діє «Комплексна програма соціального захисту мешканців міста на 2017 – 2021 р.», в рамках якої дніпряни отримують різноманітну допомогу.

Торік для медичного обслуговування, а також покращення рівня життя, люди похилого віку, ветерани війни та праці отримали матеріальну допомогу на загальну суму 10,5 млн грн. Сім’ї людей з інвалідністю у 2019 році отримували адресну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 15,4 млн грн.

Про це під час пресконференції 15 січня повідомила начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Інна Семенко.

«Протягом 2019 року окремі категорії громадян міста, які опинилися у складній життєвій ситуації, отримали адресну матеріальну допомогу.

Так, 73 502 мешканці міста отримали допомогу на загальну суму майже 70 млн грн. 12 401 мешканець за пропозиціями депутатів Дніпровської міської ради отримав допомогу на загальну суму понад 19 млн грн.

Крім цього, щороку виплачується матеріальна допомога містянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та учасникам бойових дій в Афганістані, а також проводяться заходи з оздоровлення цих категорій населення», – зазначила Інна Семенко.


У 2019 році міська рада придбала для учасників бойових дій в АТО/ООС сім квартир, а більш ніж 400 осіб згаданої категорії отримали дозвіл на розробку проєктів землеустрою та передання у власність земельних ділянок. Про це повідомив головний спеціаліст відділу соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей департаменту соціальної політики ДМР Ігор Головко.

«Учасникам АТО/ООС, їхнім дітям, членам сімей загиблих міська рада надає всебічну допомогу. У рамках програми підтримки учасників антитерористичної операції, бійців-добровольців і членів їхніх сімей «Родина героя» у 2019 році у Дніпрі було надано допомогу на загальну суму 32 млн грн», – заначив Ігор Головко.


Також місто постійно займається підтримкою сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. У 2019 році у Дніпрі відкрили першу в Україні кризову кімнату, дружню до дитини. Перевага таких приміщень – проведення слідчих дій без зайвого психологічного травматизму. Факти, що надасть дитина, можна використовувати як доказ у суді. Проєкт здійснили спільними зусиллями міської ради та обласної поліції.

«Торік у місті почав діяти комунальний заклад соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» Дніпровської міської ради (його було реорганізовано з комунального закладу «Мамине щастя»).

У центрі можуть проживати жінки з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також, якщо діти стали жертвами домашнього насильства або торгівлі людьми», – розповіла начальниця управління-служби у справах дітей Ганна Довготько.