«Податок на розкіш»: що це таке та чи існує в Україні

 Одразу відповімо, що такого поняття як «податок на розкіш» – в Україні немає. Детальніше розповість Дніпровська порадниця з посиланням на Департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради

  Що вважається податком на розкіш

  Відповідно до Податкового кодексу України, «податок на розкіш» – це неофіційна назва деяких видів податку на майно. В Україні він належить до групи місцевих податків   https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n210https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n210.

Це значить, що ставки по цьому податку встановлюють місцеві ради, якщо вони невизначені в ПК України, а сплата також іде на рахунки місцевих бюджетів.

За «податок на розкіш» зачасту прийнято вважати  

  • транспортний податок (ст. 267 ПК України);
  • податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (ст. 266 ПК України).

Платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи, які володіють нерухомістю на території України. Якщо власниками нерухомості є кілька осіб, кожна з них зобов'язана сплатити за частину, що належить їй.

  Податок на нерухомість доведеться сплатити за квартири площею більш як 60 кв. м, а також житлові будинки площею понад 120 кв. м. Якщо йдеться про різні типи об'єктів нерухомості, то їхня площа має бути більше ніж 180 кв. м.

 В цьому випадку сплачується податок за "зайві" квадратні метри (відповідно, ставку податку на нерухомість потрібно шукати на офіційному сайті місцевої влади).


Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні люксові легкові автомобілі, які є об'єктами оподаткування

у 2024 році серед них 184 моделі таких марок як:

Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Jaguar, Land Rover, Lexus, Maserati, Mercedes-Benz, Porsche, Rivian, Tesla тощо.

Власники люксових автівок у цьому році сплачують транспортний податок за автівки з 2019 року випуску (включно), середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Тобто якщо розмір мінімальної зарплати станом на 01 січня 2024 року становить 7100 грн, то сплатити податок повинні власники автомобілів, авто яких коштує 2 662 500 грн.

Розмір ставки податку становить 25 000 гривень на рік, термін сплати становить – протягом 60 днів з дня вручення рішення/повідомлення.

У разі відсутності оплати від платника податків узгодженої суми грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу.

Нагадаємо, раніше ми писали

Що робити, якщо дитина загубилась. Поради поліції для батьків