Поливний сезон в Дніпрі. Як нараховується плата за полив

У Дніпрі з 15 квітня для мешканців приватного сектору триває поливний сезон, що триватиме до 15 вересня 2025 року. Це визначено рішенням виконкому міської ради № 82 від 26.02.2013 р. «Про раціональне ведення водного господарства міста». В цей період щорічно суттєво зростає споживання води для поливу присадибних ділянок. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на КП Дніпроводоканал.

Як нараховується плата за полив?

-для домоволодінь із встановленим лічильником: оплата здійснюється за фактичними показниками приладу обліку.

-для тих, хто не має лічильника: розрахунок проводиться за нормами споживання, залежно від площі відкритого та закритого ґрунту:

для відкритого ґрунту – 8 л на добу на 1 кв. м;

для закритого ґрунту – 0,5 л на добу на 1 кв. м.

Полив огорода


Тариф множиться на площу, яка вказана у технічному паспорті власника будинку та на коефіцієнт опадів, дані про які надає Гідрометцентр. Якщо сезон засушливий, вартість поливу буде вищою.

Щоб уникнути зайвих переплат та непорозумінь у розрахунках, КП «Дніпроводоканал» ДМР наполягає на обов’язковому встановленні приладів обліку води для споживачів, які їх не мають. Лічильник дозволяє сплачувати лише за фактично спожиту воду. Власники будинків без приладів обліку (а таких в Дніпрі наразі 5233) в поливний сезон в середньому сплачуватимуть близько 600 гривень на місяць за полив однієї сотки відкритого ґрунту.

Нагадуємо, що відповідно до чинних «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 190 від 27.06.2008 р, (у редакції наказу
Міністерства розвитку громад та територій України від 19 квітня 2021 року № 97), використання питної води для поливу без засобів обліку не допускається.

КП Дніпроводоканал просить відповідально ставитися до водоспоживання, дотримуватися встановлених правил та вчасно сплачувати рахунки за спожиті послуги КП «Дніпроводоканал» ДМР.

Нагадаємо, раніше ми писали

Синоптики попереджають про аномальну спеку вже на цьому тижні: яка температура буде у Дніпрі