Послуга "Муніципальна няня" тепер доступна для більшої категорії осіб. Як оформити
В Україні у послузі “Муніципальна няня” відбулись зміни. Гадаємо, про цю послугу знають не всі, тим не менш, вона дуже корисна родинам з маленькими дітьми, які потребують додаткового догляду. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Дніпро соціальний.
“Муніципальна няня" — це соціальна програма, що діє з 2019 року. Такою нянею може бути будь-яка фізична особа-підприємець / юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми відповідно до договору про здійснення догляду за дитиною.
Раніше послугою могли скористатися лише батьки та опікуни дитини, яка потребує додаткового догляду, або батьки чи опікуни, які мають інвалідність I чи II групи та мають дитину, вік якої не перевищує 3 років.
Але у червні Кабінет міністрів України прийняв деякі зміни:
* вік дітей збільшено до шести років;
- Крім того, послугу можуть отримати:
- внутрішньо переміщені особи (ВПО)
родини, які проживають на територіях, де в умовах воєнного стану дошкільні заклади не працюють.
Послугою “муніципальна няня” можуть скористатися батьки, опікуни дитини, які доглядають за:
дитиною до 3-х років, якщо один із батьків, опікунів є ВПО;
дитиною до 6-ти років, яка разом із батьками, опікунами проживає на територіях, де неможливо забезпечити функціонування садочків.
(Про припинення діяльності закладів дошкільної освіти потрібно надавати підтвердження (це копія рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. У разі розміщення такого рішення на сайтах відповідної ради, підтвердження не надається);
дитиною до 6-ти років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;
дитиною до 6-ти років, яка потребує додаткового догляду. Зокрема, це дитина з інвалідністю, або хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність.