Секрети пишного цвітіння: чим правильно підживлювати азалії

Азалії - це не просто красиві квіти, це справжні королеви домашнього саду. Їхнє пишне цвітіння чарує та захоплює, але щоб воно було по-справжньому рясним, азаліям потрібен правильний догляд. І одним з найважливіших його аспектів є підживлення, повідомляє Дніпровська порадниця.

Чим же підгодувати цих примхливих красунь, щоб вони радували вас своїми барвами?

Секрет 1: Добрива для кислолюбних

Азалії - це не просто кімнатні квіти, а справжні аристократи рослинного світу. Вони вибагливі до умов життя і потребують спеціального підходу. Тому для їх підживлення не підійдуть звичайні добрива з магазину. Вам знадобляться спеціальні добрива для кислолюбних рослин, які мають низький вміст азоту і високий - фосфору і калію. Такий склад стимулює цвітіння та сприяє кращому розвитку кореневої системи.

Секрет 2: Регулярність - запорука успіху

Під час активного росту, тобто навесні та влітку, азалії рекомендується удобрювати приблизно раз на 4-6 тижнів. Це допоможе їм отримати всі необхідні поживні речовини для пишного цвітіння. Взимку ж, коли рослина перебуває в стані спокою, підживлення можна скоротити до одного разу на місяць.

Секрет 3: Рідкі чи гранульовані?

Добрива для азалій бувають двох видів: рідкі та гранульовані. Рідкі добрива зручні у використанні, їх просто потрібно розчинити у воді та полити рослину. Гранульовані ж добрива вносяться в ґрунт навколо куща і потім акуратно загортаються.

Секрет 4: Кислотний баланс - запорука здоров'я

Азалії - це справжні кислолюбні рослини. Вони прекрасно почуваються у ґрунті з pH від 5 до 6. Якщо ж ваш ґрунт занадто лужний, його можна підкислити за допомогою спеціальних добавок. Це допоможе азалії краще засвоювати поживні речовини з добрив та буде запорукою її здоров'я та пишного цвітіння.

Також раніше ми писали Чи можна пересаджувати орхідею влітку: всі нюанси та поради