Сезон кавунів у Дніпрі. Скільки коштують кавуни у серпні (відео)
У Дніпрі на ринках та в супермаркетах продають кавуни. Насичено червоні, солодкі та соковиті. Чи зможуть дніпряни цього роки скуштувати наших українських кавунів, повідомляє Дніпровська панорама з посиланням на Дніпро TV
У цьому сезоні українцям не слід турбуватися через дефіцит солодких й соковитих кавунів, запевняє Микола Харитонов, професор Дніпровського державного аграрно-економічного університету:
Природа за нас в цьому році. З цього року, коли відбулося затоплення, було зрозуміло, що щось треба робити. Фактично сегмент, який, на жаль, Херсонська область займала, вона не зможе поки що його задовольнити. Фермери по Україні, по усіх цих областях і в Закарпатті, на півдні, реально підключилися, бо фактично є попит.
В минулому році українці вкотре потерпали від цинізму російських окупантів. На Херсонщині псувалися тонни кавунів. А той, що вдалося вивезти з окупованої території, навіть продали на аукціоні за 2 тисячі гривень. Вилучені кошти віддали на потреби ЗСУ.
Цьогоріч на ринку можна зустріти кавуни з Миколаївщини, Одеси, Закарпаття, Дніпропетровщини та експортні з Азербайджану. Вони вже в продажу. Проте, продавці на ринку та в супермаркетах розповідають, що дніпряни не дуже активно купують баштанні.
Олена, виконавча директорка супермаркету «Dmart»: «У нас вся продукція бахчових — це Україна. Прекрасно проходять продажі, бо кожен з покупців, коли питає, Україна чи Туреччина, чи імпортний товар, як чують, що це Україна — із задоволенням купують наш товар».
Вікторія, продавчиня розповіла:
«Кавуни з Одеської області, а торгівля, ну як… Зараз вони ще дорогі, один кавун майже 200 гривень та вище. Зараз не кожна людина потягне такий кавун. Люди беруть половинку, четвертинку, тому що на цілий кавун кожен каже, що це дорого. Всім хочеться, но це дорого».
Смачні, але з Херсонськими не зрівняться. Звичайно, Херонські були смачніші.
Діана, продавчиня:
«Це наші кавунчики, з Дніпропетровської області, з Любимівки, за Придніпровськом, з наших полів. Сьогодні в нас перший день продажів. Тільки з поля зібрані кавунчики, продажі йдуть добре, запрошуємо, всіх чекаємо! Дуже солодкі, наші, гарні, смачні кавуни».
Назим, торговець:
«З Миколаївщини, з Одеської сторони», — «І як проходить торгівля?» — «Ну так… Людей поки що мало».
Дніпряни задоволені великим асортиментом кавунів, проте пояснюють, чому не поспішають їх купувати.
«Звичайно! Бажано, щоб були… І побільше кавунчиков, побільше».
«Ще рано, треба дочекатись. Це в цьому місяці будуть наші кавуни, тоді будемо їсти».
«Вони ще поки дорогі. Подешевшають, тоді будемо».
«Вони ще «кусаються». І взагалі, я не їм, поки вони… бо я боюся. Вони ж в серпні починаються».
«Вважаю, ще занадто рано, трошки пізніше».
Професор університету заспокоює: ціни знизяться.
Микола Харитонов, професор Дніпровського державного аграрно-економічного університету:
«Звичайно, чим більше вирощуватимуть, тим меншою буде ціна. На сьогоднішній день до супермаркетів надходять іноземні варіанти, але ніхто ніколи не скаже, що наші чорноземи дають менш смачну продукцію, адже наші чорноземи — це золото. Треба зачекати для тих, для кого кавун не лише спосіб задовольнити апетит, а люди просто лікуються кавунами».
Очікувати на появу українських кавунів слід у другій половині серпня та у вересні.