Ще не пізно: 8 овочів, які варто посадити в липні
Якщо ви думаєте, що в липні вже пізно садити чи сіяти на городі, то помиляєтеся. Фермери стверджують, що середина літа підходить для того, щоб посіяти деякі культури, причому у деяких випадках врожаю можна дочекатися вже наприкінці теплої пори року. Про це пише Дніпровська порадниця.
Щоб полегшити процес вирощування, варто вибирати культури, які швидко ростуть або ж легко переносять незначні заморозки. Також, кажуть фермери, щоб досягти найкращих результатів, варто стежити за тим, аби рослини отримували достатню кількість світла, вологи, поживних речовин та росли у добре дренованому ґрунті.
Вони назвали 8 овочів, які не пізно посіяти у другий місяць літа.
1. Столовий буряк
Ці яскраві коренеплоди швидко ростуть - зазвичай від посіву до збору врожаю минає 50-70 днів. Буряк швидко розвивається, якщо його посадити в середині літа, адже може переносити невеликі заморозки.
2. Морква
Як і буряк, цей коренеплід встигне дати врожай, якщо його посіяти в середині літа. Залежно від сорту, моркві потрібно від 70 до 80 днів від посіву до збору, але є деякі ранні сорти, які достигають уже за 55 днів.
3. Кабачки
Цю швидкозростаючу овочеву культуру теж можна садити в липні. Кілька сортів, таких як Black Beauty та Italian Heirloom, можуть бути готові менш ніж за 50 днів. Кабачки добре ростуть за теплої погоди в родючому ґрунті.
Щоб збільшити врожайність, плоди варто збирати, щойно вони досягнуть довжини 10-15 см, оскільки саме тоді вони найніжніші.
4. Огірки
Деякі сорти можуть давати плоди приблизно за 50 днів. Часте збирання підвищує врожайність. Органічне добриво з вищим вмістом азоту - гарний варіант для вирощування здорових огірків.
5. Кущова квасоля
Кущова квасоля добре росте в теплому ґрунті та потребує великої кількості сонячного світла. За нею легко доглядати, і вона може дати значний урожай за відносно короткий час. Більшість сортів потребують від 50 до 60 днів від посіву до збору врожаю, а окремі можуть бути готові навіть за 45 днів.
Рекомендують збирати кущову квасолю кожні кілька днів, щоб стимулювати появу нових стручків.
6. Рукола
Руколу можна збирати через три-шість тижнів після посіву. Ця рослина гарно росте як у тіні, так і на сонці. Грунт під нею повинен бути розпушений і збагачений органічними речовинами.
7. Салат-латук
Швидкостиглі сорти салату, такі як ромен, не задумуючись, сійте у липні. При цьому обирайте місце, яке у другій половині дня отримує тінь. Ви можете почати збирати молоде листя вже через 28 днів після посіву, запевняє фермер.
8. Шпинат
Шпинат - поживна рослина, яка швидко росте. Він любить прохолодну погоду, тому обирайте жаростійкий сорт і місце для вирощування, яке отримує тінь у другій половині дня. Час від посіву до збору врожаю зазвичай становить 50-80 днів.
Також раніше ми писали Полийте цим гортензію в липні, і вона зацвіте, як шалена! Секрет пишного цвітіння розкрито