Шквали, град, аномальне тепло: весна 2024 у квітні і травні в Україні буде непередбачуваною

Шквали, град та аномальне тепло: погода в Україні до кінця весни. Весна 2024 року в Україні дивує аномально теплою погодою. За словами кандидата географічних наук, завідувачки відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віри Балабух, така тенденція збережеться до кінця весни, але не обійдеться без небезпечних явищ. Про це повідомляє Дніпровська порадниця  з посиланням на УНІАН.

Прогноз погоди у квітні

За словами експерта, квітень цього року очікується дуже теплий. Середня за місяць температура повітря в різних центрах коливається, в прогнозах може бути від двох градусів вище норми до чотирьох і більше.

Тобто це говорить про те, що квітень у нас може бути досить теплий. Температура повітря буде вищою за норму на два, а то навіть чотири градуси – це середня за місяць, - каже Віра Балабух.

За словами експертки, коли ми говоримо "на місяць", можна сказати лише, на скільки ця температура повітря може бути вищою чи нижчою за кліматичну норму. І відповідно, те саме стосується і опадів. Їх у квітні 2024 очікується в межах норми. 

Це те, що можна взяти з прогнозів на місяць. Тут немає прогнозів явищ. Ми навіть не можемо сказати, як температура повітря буде розподілятися протягом місяця, - каже експерт.

На її думку, якщо ми говоримо, що середня за місяць температура очікується вище за норму на два, навіть чотири градуси, це значить, що більшість днів протягом місяця будуть значно теплішими, ніж зазвичай.

При цьому, я дивлюся, є дані "Коперникуса" і за цими даними, найбільш аномальною може бути погода з 8 квітня. Цей тиждень очікуються найбільші аномалії температури повітря, - повідомила Віра Балабух.

Також експерт не виключила й небезпечні погодні явища, які можуть спостерігатися в Україні впродовж весни, як, наприклад, нещодавній буревій.

маг

Вітряний квітень

Насправді досить сильні, скажімо, пориви вітру спостерігалися. Але це й не дивно, тому що, вибачте, якщо у нас температура повітря 1 і навіть 2 квітня сягала 25-ти, а місцями навіть 29-ти градусів зі знаком +, і після цього вона знизилася на 15 градусів, прийшла інша повітряна маса з півночі, на зміну субтропічним і тропічним повітряним масам прийшли арктичні і атлантичні повітряні маси з різними характеристиками… Ми спостерігали такі дуже сильні вітри, пориви вітру сягали більше 20 метрів за секунду. Грози, шквали місцями, - нагадала метеоролог.

За її словами, небезпечні явища погоди можливі й надалі.

Грози, шквали, зливи

Віра Балабух також розповіла про погодні умови на цей період. Як вона розповіла, за такої температури повітря, за таких умов, у нас можуть виникати вже зараз місцями грози, які можуть супроводжуватися і шквалом, і градом, і зливами.

Прогноз погоди на травень 2024

У травні в Україні переважатимуть більш високі температури, ніж зазвичай характерні для цього місяця.

На думку синоптика Балабух, якщо квітень очікується на два-чотири градуси вище за норму, то температура в травні може бути не настільки аномально високою, як у квітні. Але усе одно і травень очікується теплий.

Прогноз погоди на Великдень 2024

Фахівець стверджує, що не можна сказати, якою буде погода. 

Ми говоримо тільки про середню за місяць. А якою вона буде 5-го, 10-го чи 20-го - ми можемо знати лише за п’ять діб, з точністю, не більше п’яти діб. Те, що ви дивитеся в інтернеті, на різних сайтах, наприклад, і за 10, і за 15, і за місяць розписують якісь значення температури, малюють крапельки води, - це ще не той прогноз, на який треба звертати увагу, - акцентувала увагу синоптикиня. 

На її думку, варто довіряти точним прогнозам можна до п’яти діб.

"А після п’яти діб ми дивимося на тенденції, що у нас там: підвищення, зниження температури. І можна навіть не звертати увагу, яку циферку там малює чисельна модель", - резюмувала метеоролог.