Що першим сіяти навесні: поради для дачників та агрономів

Весняний посів: поради для тих, хто вже не сидить вдома і планує весняні польові роботи. Навесні, коли земля прокидається від зимового сну, садівники та городники з нетерпінням чекають можливості розпочати посівні роботи. В якій же послідовності рекомендують сіяти овочі агрономи? Про це розповість Дніпровська порадниця. 

Першими на грядках з'являються холодостійкі культури:

Зелень: петрушка, кріп, листовий салат, шпинат, редиска, горох, боби. Їх можна сіяти вже в першій половині квітня, коли земля трохи підсохне.
Морква, цибуля, буряк: ці овочі також стійкі до холоду і дають ранній урожай.
Декоративні квіти та злаки: в'юнок триколірний, годеція, гіпсофіла, календула, космея, льон великоквітковий, люпин, мак, матіола, фацелія.

Що посадити у квітні

В першій половині квітня сіють всіляку зелень – петрушку, пекінську капусту, кріп, листову гірчицю, шпинат, салат, а також редиску, горох, боби. Повторний посів салату, кропу, редиски продовжить терміни їх споживання (можна сіяти до 20 червня).
Петрушку треба сіяти якомога раніше, поки земля дуже волога, в родючий, бажано не кислий ґрунт. Насамперед потрібно посіяти також кріп, листовий і качанний салат.

Шпинат дуже скоростиглий, тому його можна використовувати як попередника перед основним садінням інших овочів. Насіння перед посівом краще замочити на добу-дві.

Редиску, моркву й буряк для раннього врожаю теж можна сіяти якнайшвидше.

Після них висівають холодостійкі культури, які проростають вже за 3-5 градусів тепла – моркву, цибулю, петрушку, пастернак.
Наприкінці квітня, якщо вирощена розсада ранньої білоголової та цвітної капусти має 5–6 листків і пройшла загартування, її висаджують у відкритий ґрунт.
Також у квітні у відкритий ґрунт, не витрачаючи часу на вирощування розсади, можна висівати холодостійкі декоративні квіти та злаки: в'юнок триколірний, годецію, гіпсофілу, календулу, космею, льон великоквітковий, люпин, мак, матіолу, фацелію. Якщо посіви вкрити, паростки з'являться швидше.


Що садити у травні

Теплолюбні огірки, квасолю, кавуни, гарбузи, кукурудзу потрібно садити, коли земля прогріється до 11–13 градусів, тобто у травні. Якщо земля прогрілась раніше, то сміливо садіть ці теплолюбиві культури. Все залежить від погодних умов та від регіону і грунтів.

У відкритий ґрунт на початку травня можна висаджувати ранню капусту, буряк, моркву, цибулю, часник, редис, салат, квасолю, горох. Якщо початок місяця буде холодним, посів краще відкласти до середини місяця. В кінці місяця посадіть теплолюбні огірки, кабачки, гарбуз, кукурудзу.

Які культури сходять найшвидше
Найпершим сходить горох – уже через 6 днів після висівання, через 7-8 днів  – кукурудза, огірки, квасоля, редька. За 10 днів проростають капуста, щавель і буряки. Паростків баклажанів, цибулі, кабачків, моркви та ревеню можна очікувати через 2 тижні. А найдовше сидить у землі кріп, петрушка, пастернак і перець – до 16 днів.

Важливі поради від досвідчених агрономів:

  • Перед посівом перевірте прогноз погоди.
  • Підготуйте ґрунт: перекопайте, розрівняйте, внесіть добрива.
  • Вибирайте якісне насіння.
  • Дотримуйтесь оптимальної глибини та густоти посіву.
  • Забезпечте посівам регулярний полив.

Завдяки правильному плануванню та дотриманню цих порад ви зможете отримати багатий урожай овочів та фруктів.