Що робити і куди звертатися у Дніпрі, якщо застрягли у ліфті

У Дніпрі через планові, віялові, екстрені відключення світла трапляються випадки застрягання мешканців у ліфтах. Головне у таких випадках — не панікувати і не намагатися вибратися самостійно. Про це повідомляє "Дніпровська панорама" посилаючись на пресслужбу Дніпровської міськради.

photo_8_2022-11-30_17-35-22

«Під час оголошення  повітряної тривоги слід взагалі не користуватися ліфтом. Відключення електроенергії часто несподівані. Якщо все ж застрягли у ліфті, треба повідомити ліфтову службу. Якщо немає мобільного зв’язку, то намагатися це зробити через сусідів. У жодному разі не потрібно самостійно намагатися звільнитися», — наголосив представник департаменту житлового господарства міської ради Єгор Худяков. 

photo_6_2022-11-30_17-35-22

Водночас, директор ТОВ "Ліфтовик-Дніпро" Артем Резник розповідає:

«Наша компанія обслуговує Шевченківський, АНД й Індустріальний райони міста. Під час суцільного блекауту було зафіксовано близько 80-ти застрягань у ліфтах. Щоб оперативно звільняти людей, посилили відповідні бригади додатковими фахівцями, тобто перевели їх на цей напрямок роботи з інших змін. Якщо вийшло так, що людина все ж застрягла в ліфті, то не потрібно панікувати — це головне! Ліфти не падають й усюди є вентиляційні решітки, тобто повітря вистачає. Звісно, треба телефонувати нам на гарячу лінію для виклику ліфтерів. Є відповідні опорні пункти нашого підприємства у кожному районі, куди треба звертатися. Ми співпрацюємо і з рятувальниками. Головне — не потрібно вибивати двері, ламати ліфти чи намагатися самостійно звідти вийти. Слід повідомити і дочекатися спеціалістів. Цілодобова аварійна служба Шевченківського району — 096-602-00-11, АНД та Індустріального — 098-015-50-15». 

За словами головного інженера ТОВ "Ліфтовик-Дніпро" Єгора Шевченка, щомісяця проводиться технічне обслуговування ліфтів:

«Фахівці оглядають, дивляться, які запчастини потребують заміни». 

При застряганні у ліфті будинку ОСББ слід звертатися до ліфтової компанії, яка обслуговує будинок. 

«Є в нас гарні приклади тих голів правління ОСББ, які зробили так звані «рятувальні» коробки чи мінімальні набори для того, щоб певний час перечекати у ліфті на випадок застрягання. У кожного ОСББ є договір з обслуговуючою ліфтовою компанією. Словом, у будинках ОСББ є два суб’єкти, з якими можна контактувати на випадок застрягання у ліфті — це голова правління, який може викликати аварійну службу, або напряму повідомити ліфтову компанію про ситуацію. Інформація з телефонами, як правило, розміщується у ліфтових кабінах», — зазначив начальник відділу з організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації  населення ДМР Владислав Макарець. 

Дніпрянин Денис Вовченко говорить:

«Декілька днів тому сталось так, що застряг у ліфті. Не послухав поради дружини і пішов виносити сміття не сходами, а ліфтом, і застряг там через вимкнення світла. Просидів зовсім недовго — хвилин двадцять. Світло увімкнули і ліфт знов запрацював. Загалом, у думках не було такого, щоб самостійно визволитися, бо цього категорично не можна робити!».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі для будинків ОСББ та ЖБК за програмою співфінансування вже замовили 40 генераторів.