Скільки діє е-рецепт. Що робити, якщо пацієнт не встиг його погасити (Інструкція)

Що робити, якщо пацієнт не встиг погасити електронний рецепт. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на МСЗУ.

Електронний рецепт – електронний медичний документ, який формується в електронній системі охорони здоров'я на підставі внесених медичних записів про стан здоров'я пацієнта та містить призначення лікаря пацієнту на певний лікарський засіб. У Міністерстві охорони здоров'я України нагадали, скільки часу діє е-рецепт на «Доступні ліки».

«Трапляються різні ситуації, і не завжди виходить швидко погасити отриманий електронний рецепт на лікарські засоби чи медичні вироби, які підлягають реімбурсації», – підкреслюють в НСЗУ.

Термін дії електронного рецепта в Україні залежить від джерела оплати за ліки: чи покриває вартість держава, чи оплачує їх сам пацієнт.

Для ліків, що компенсуються державою за програмою реімбурсації, терміни такі:

  • 30 календарних днів для медикаментів від серцево-судинних захворювань, цукрового та нецукрового діабету, хвороб нижніх дихальних шляхів;
  • 30 календарних днів для ліків, виписаних особам у посттрансплантаційному періоді;
  • 30 календарних днів для медичних виробів, як-от тест-смужки для глюкометрів;
  • 10 днів для наркотичних засобів.
  • Якщо пацієнт купує рецептурні ліки за власний рахунок, електронний рецепт залишається дійсним 90 днів з моменту видачі. 

«Датою виписки е-рецепта є дата, коли лікар підписує рецепт в електронній системі охорони здоров'я», – додали в НСЗУ. 

Нагадаємо, раніше ми писали

Електронний рецепт. Скільки часу дійсний електронний рецепт на “доступні ліки”