У Дніпрі цьогоріч одні з найбільших обсягів робіт з ремонту комунальних закладів освіти серед інших обласних центрів, - експертка
Дніпровські школи активно готуються до нового навчального року.
У більшості закладах капітально ремонтують їдальні та санвузли, замінюють вікна, реконструюють покрівлі, облаштовують територію тощо.
«Враховуючи моніторинг тендерів, оголошених і проведених виконавчими органами Дніпровської міської ради, цього року заплановано виконати ремонти у 117 закладах освіти, зокрема капітальні ремонти пройдуть у 41 школі, поточні – у 76-ти. На це у міському бюджеті заплановано понад 128 млн грн.
Це одні з найбільших обсягів робіт з ремонту комунальних закладів освіти серед обласних центрів», - розповіла під час пресконференції 13 серпня кандидатка соціологічних наук, експертка у сфері регіонального та міського розвитку Надія Міхно.
Загалом, за її словами, Дніпро – один із лідерів серед українських міст у впровадженні національної освітньої реформи. Останніми роками у місті суттєво покращилась матеріально-технічна база навчальних закладів.
Торік для запровадження «Нової української школи» муніципалітет для кабінетів 1-х класів придбав сучасні меблі, ноутбуки, дидактичні матеріали тощо.
«Нинішнього року оновлення шкільних кабінетів продовжуються. Для подальшого впровадження нової української школи закупається дидактичний матеріал, комп’ютерне обладнання, меблі.
На це передбачено понад 19 млн грн. Також майже 600 тис. грн піде на придбання матеріалів для корекційної педагогіки.
Крім цього коштом субвенції придбають сучасний дидактичний матеріал для середньої та старшої школи. На це заплановано близько 2,7 млн грн. Проводяться закупівлі для шкіл міста і депутатським коштом», - зазначила експертка.
Надія Міхно додала, що нині у Дніпрі спостерігається поступова системна трансформація галузі освіти.
«Позитивним моментом є те, що змінюються не лише програми та підхід до освітнього процесу, а суттєво покращується матеріально-технічна база закладів освіти, загальний стан будівель і території, конструюється новий освітній простір.
Усе це адаптує заклади освіти до вимог сучасного часу, роблячи навчання дітей більш ефективним, комфортним і безпечним.
Водночас необхідно розуміти, що масштабні зміни неможливо провести за один-два роки. Впровадження реформи освіти як на національному, так і на місцевому рівнях потребує певного часу.
Але Дніпро та загалом Дніпропетровська область демонструють одні з найкращих результатів у цьому процесі», - наголосила Надія Міхно.
Нагадаємо, нова система початкової школи у форматі «Нової української школи» запрацювала в Україні з 1 вересня 2018 року, реформування базової школи розпочнеться з 1 вересня 2022 року, профільної – з 1 вересня 2027 року.
Довідка. У Дніпрі 157 закладів загальної середньої освіти, у тому числі 34 навчально-виховні комплекси, в яких щороку навчається близько 100 тис. дітей.