У Дніпрі перевіряють об'єкти у прибережній зоні на вільний доступ містян до води

У Дніпрі тривають перевірки об’єктів у прибережній зоні на вільний доступ містян до води. За законом така зона є водоохоронною. Доступ до неї має бути вільним. Інспекцію проводять співробітники комунального підприємства «Міські причали» спільно з представниками інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради.

Сьогодні, 18 липня, інспектори перевірили об’єкти набережної від Мерефо-Херсонського мосту у бік вул. Набережна Перемога. Перша перевірка – Крейсерський яхт-клуб. На місці було зафіксовано зачинену металеву огорожу. Далі була станція «Дніпро», на вході до якої теж був металевий паркан. Аналогічна ситуація й на вході до човникової станції за автосалоном, де огорожа була відчинена, але по периметру станції вільно бігали собаки.

kras1

«Ще рік тому на цьому місці був куточок для рибалок, а зараз і його огородили: «Підхожу до огорожі, буває, що вона відкрита, але по всій території станції бігають величезні собаки. Самі розумієте, до води ніяк не пройти», - жаліється рибалка Вадим.

pro_4

Під час перевірки цих об’єктів їхніх власників на місці не було. Інспектори надали охоронцям приписи на усунення виявлених порушень, а саме: встановленої огорожі, ненадання відповідних дозвільних документів, у тому числі на земельну ділянку тощо.

 За словами головного спеціаліста інспекції з питань благоустрою міськради Руслана Штанія, власники повинні у прописаний термін надати документи щодо встановлення огорожі, якщо такі є. Або самовільно прибрати усі бар’єри, які перешкоджають вільному доступу людей до води.


«Якщо є документи на встановлення огорожі, в чому сумніваюсь, їх необхідно пред’явити. Якщо цього не буде зроблено, огорожу необхідно буде прибрати. В іншому разі нам доведеться зробити це примусово», – пояснив інспектор.

Зі свого боку, директор комунального підприємства «Міські причали» Павло Михайлюк зазначив: наявність огорожі або паркану не є порушенням, якщо на це є відповідні документи. Але огорожі та паркани не мають бути зачиненими, люди мають право вільно пройти до води.

«Загалом переважна більшість човникових станцій у місті є незаконними, тобто вони працюють без дозвільних документів і, як правило, забороняють доступ людей до води. Зараз комплексно взялися за такі перевірки, щоб навести лад у цьому питанні», – сказав директор підприємства.

moro_0

Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook. Подписывайтесь на наш канал в Telegram.