У Дніпрі продовжують капітальний ремонт ліфтів


Міський голова Дніпра Борис Філатов поставив перед комунальниками завдання, щоб у кожному будинку працював ліфт, і людям не доводилося пішки підніматися на високі поверхи. Тож останнім часом ситуація у місті змінилася кардинально.

За словами заступниці директора департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Тетяни Редько, якщо три роки тому у Дніпрі не працювали до 450 підйомників, то наразі таких тільки 21. Капітальний ремонт цих ліфтів заплановано провести у 2020 році.

«На збереження ліфтового господарства міста у робочому стані добре вплинула активна боротьба із незаконними пунктами прийому металу. Випадків розкрадання підйомників у Дніпрі значно поменшало.

Якщо на початку року їх було 300, то наразі таких випадків нараховується 37. Зберігати ліфти дуже допомагає відповідальне ставлення мешканців будинків. Більшість містян уже зрозуміли, що їхній комфорт залежить від них самих. Тому люди бережуть  дороге обладнання та захищають його від крадіїв і вандалів», – зазначила Тетяна Редько.

У 2019-му з міського бюджету було виділено 60 млн грн. на ремонт 47 ліфтів, у тому числі на повну заміну 27 з них. Більшість запланованих робіт уже виконана, на цей рік залишилось 6 підйомників.

Багатоповерхівку на вулиці Антоновича, 4 звели у 1984-му.

Тут протягом останніх 5 років незручності мешканцям будинку створювали 2 ліфти: пасажирський та вантажний. Люди скаржилися на несправність підйомників, зверталися до міської ради. У цьому році було прийнято рішення провести капітальний ремонт обох ліфтів. У результаті оновлено майже все обладнання, а замість старої кабіни встановили нове антивандальне купе.
«Станція керування ліфта – це його «мозок», корба – «серце».

Білоруський завод-виробник дає на все обладнання 25 років гарантії. Припинити роботу ліфтів можуть лише ті, хто намагатиметься щось звідси поцупити. Однак у нових сучасних станціях красти практично нічого.

Кольорових металів тут майже немає, у порівнянні зі старими, де такого добра було достатньо багато», –  пояснив виконавець робіт Олег Медяний.
Мешканка будинку Галина Гордієнко у 1984-му однією з перших вселилася у нову квартиру на 10-му поверсі.  


«Раніше із ліфтами було все нормально, а от останні років п’ять ми з ними намучилися. Підйомники почали часто ламатися, люди застрягали. Ліфтовики ремонтували їх по декілька разів на день.

Не залишали нас, прибігали на кожну заявку. Тоді я молодшою була і якось з 10-го поверху злазила, однак зараз ноги майже відмовили. Якби нині ліфт не працював, залишилася б закритою у своєму помешканні.

А от зараз усе нормально, я дуже вдячна за те, що нам відремонтували обидва підйомники», – подякувала пані Галина.