У Дніпрі відкрили інсталяцію, яка закликає протидіяти домашньому насильству

У Дніпрі відкрили інтерактивну інсталяцію в рамках загальнонаціональної кампанії «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство». Інсталяція складається з 15 зашифрованих слів, які символізують кроки, що допомагають протидіяти домашньому насильству, повідомляє Дніпровська панорама, посилаючись на ДніпроTV.

інсталяція

Інсталяцію презентували у ТЦ «Наша Правда» (просп. Слобожанський, 31 Д, 2 поверх). Біля інсталяції працюють волонтери, які допомагають людям знайти зашифровані слова та поширюють інформацію про те, як допомогти тим, хто постраждав від насильства.

інсталяція

За словами заступниці голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Надії Задорожної, за цей рік на Дніпропетровщині від насильства постраждало більше ніж 30 тис. осіб. Це вдвічі більше, ніж минулого року.

інсталяція

Польова гуманітарна координаторка UNFPA Ганна Карпеченкова зазначила, що інсталяція уже працювала у Києві та далі поїде до Львова. Ці міста прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб, які потерпають від наслідків війни.

інсталяція

Директорка Дніпровського міського центру соціальних служб Анастасія Тищенко повідомила, що у Дніпрі за останні два роки створено повний спектр спеціалізованих служб для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Це і денний центр із кризовою кімнатою, мобільні бригади і спеціалізована служба первинного консультування. Працює телефон довіри (+38 067 200 80 35), притулок. 

інсталяція

Фахівці не лише консультують телефоном, а екстрено виїжджають на місце, аби допомогти постраждалим від домашнього, гендерно зумовленого насильства. Наприклад, до денного центру з початку року звернулося більше, ніж 300 осіб. 53 людини скористалися кризовою кімнатою. У притулку проживало 37 осіб. Мобільними бригадами соціально-психологічної підтримки відпрацьовано понад 2 200 телефонних дзвінків і викликів. Усього з початку року послугами спеціалізованих служб у Дніпрі скористалися понад 9 тисяч осіб. Ця цифра порівняно з попереднім роком виросла передусім за рахунок того, що люди знають куди звертатися, — додала Анастасія Тищенко. 

Особи, які зіткнулися з домашнім насильством або насильством за ознакою статі, можуть звернутися по допомогу на 102, а також за телефонами: +38 066 448 61 54, +38 067 200 25 66 — денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі з «кризовою кімнатою» (просп. С. Нігояна, буд. 3).

інсталяція

Нагадаємо, раніше ми писали: Ніч у Дніпрі пройшла спокійно. Місто продовжує жити

Новорічні свята близько: українська еліта штурмує Буковель (відео)