У Дніпрі вжили всіх заходів, аби з легкістю подолати можливі блекаути

Підготовка до можливих блекаутів триває. Наразі у Дніпрі комунальники працюють над тим, аби забезпечити місто водою. Для цього на лівобережжі пробурюють свердловини, а на правому березі на територіях шкіл та садочків розміщують бочки з технічною водою. 

o_1gj3r8v5n196e1eva136t6oo1ee1bm

«Чому ми обрали саме такий розподіл: на лівому березі рівень води ближче до землі приблизно на 15-30 м, тож таким чином воду буде найпростіше дістати. Перед тим, як організовувати свердловини, провели необхідні геологічні роботи і обрали 51 локацію. На правому ж березі — 100 місць, де ставимо ємності з технічною водою. Їх ми розміщуємо на територіях шкіл та садків, аби за ними був нагляд, а також аби ці бочки під?єднати до спеціальних обігрівачів. Це потрібно, щоб вода взимку не замерзла. Процес буріння та розміщення ємностей ще триває, на даний момент встановлено 40 на правому березі, цього тижня плануємо розмістити ще 30. За тиждень-два цей процес завершимо. Щодо свердловин, то наразі вже організовано 8, щоденно ми пробурюємо ще по 2-3 свердловини. На завдання міського голови Бориса Філатова продовжуємо працювати у цьому напрямі – аби мешканці максимально комфортно пережили можливий блекаут», – зазначив головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко.

У місті створена google-мапа, на якій зеленим кольором позначено місця, де вже розміщені ємності та свердловини, а синім – де планується. Переглянути карту можна за посиланням.  

o_1gj3r8v5n8svkh2at3124l5nh1bl

Крім цього, до можливого сценарію блекауту готові і міські котельні. 

o_1gj3r8v5n1ulo1mt193o11u119ts1bn

«Встановлено дизельні генератори на наших котельнях. Нині ми їх випробовуємо. У разі аварійного знеструмлення чи блекауту ці генератори дадуть нам змогу підтримувати систему опалення, зокрема циркуляцію в трубах, аби запобігти розмерзанню системи. Тож до будь-якої аварійної ситуації ми повністю готові, і одну з них пережили нещодавно. Ми з колективом оперативно вжили всіх заходів, аби подати опалення на частину житлових будинків та медичних закладів. Наші співробітники безперебійно працювали добу, але ми вистояли. Я дуже вдячний всьому колективу, який віддано відпрацював та впорався на відмінно», – зазначив начальник теплової дільниці № 2 КП «Теплоенерго» ДМР Сергій Агруч.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Дніпро передає допомогу мешканцям Херсону.