В Дніпрі відбувся круглий стіл, присвячений 500-річчю Реформації

Днями у Дніпровській мерії відбувся круглий стіл на тему «Реформація – рух, що змінив світ». У спільному обговоренні п'ятивікової історії взяли участь політики та представники протестантських церков міста.

Очільник Дніпра Борис Філатов ґрунтовно підготувався до дискусії – за круглим столом мер зачитав уривки зі своєї дисертації на здобуття ступеня кандидата юридичних наук. «Думаю, ви зрозумієте, про що я говорю і чому зараз, у нинішній своїй діяльності, керуюся тими самими ідеями, про які говорив великий Лютер», – сказав Борис Філатов.
Зокрема, керівник міста навів таку цитату:

«В межах мирських стосунків, за Лютером, світська влада повинна керуватися «естественным правом», практичною доцільністю та спиратися на доводи розуму. Справедливе, хороше рішення повинне прийматися на основі здорового глузду».


Загалом під час круглого столу, який розпочали зі спільної молитви, говорили про важливі здобутки Реформації та акцентували увагу на необхідності відновлення історичної правди про її вплив на розвиток України.


«Коли ми говоримо про майбутнє України, ми стоїмо перед вибором. Один з варіантів – піти у спіраль 1917-го – це означатиме конфлікти. Тоді, сто років тому, це призвело до загибелі мільйонів людей, створення тоталітарної держави, диктатури. Та то була лише спроба знищити християнство. 500 років тому Реформація теж не була простим процесом. Але вона створила потужну парадигму для економічного, культурного та наукового прогресу», – зазначив голова парламентського міжфракційного депутатського об'єднання «За духовність, мораль та здоров'я України», координатор Національного молитовного сніданку Павло Унгурян.

Довідка. Реформація (від лат. reformatio – перетворення, виправлення) – церковно-релігійне, духовно-суспільне оновлення в країнах Західної та Центральної Європи в XVI столітті, спрямоване на повернення до біблійних першоджерел християнства. Початком Реформації вважають виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 р. У цей день він прибив 95 тез до воріт собору у Віттенберзі, в яких доводив, що порятунок і Божа милість досягаються завдяки вірі, а не сповіді в гріхах.