В Україні планують суттєво підняти штрафи за перевищення швидкості: які суми готують для водіїв

У Верховній Раді розробляють законопроєкт, який передбачає жорсткіше покарання для любителів швидкої їзди. Про роботу над документом повідомила народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк, передає Дніпровська порадниця.

Ініціативу готують спільно з МВС та Нацполіцією. Головна мета змін — знизити рівень аварійності на українських дорогах та зменшити кількість постраждалих у ДТП.

Як можуть змінитися штрафи:

Якщо парламент підтримає законопроєкт, гаманці водіїв-порушників схуднуть значно сильніше. Порівняно з чинними штрафами (340 грн за перевищення на 20+ км/год та 1 700 грн — на 50+ км/год), нові градації виглядатимуть так:

  • перевищення на понад 20 км/год — 680 грн (зараз 340 грн);
  • перевищення на понад 40 км/год — 2 040 грн;
  • перевищення на понад 60 км/год — 2 720 грн;
  • перевищення на понад 80 км/год — 3 400 грн.

Окреме покарання для "серійних" порушників: якщо водій спіймається на перевищенні швидкості 5 і більше разів за рік, йому доведеться викласти 17 000 грн.

Варто зазначити, що наразі це лише проєкт закону. Щоб нові суми набули чинності, документ має пройти голосування у Верховній Раді та отримати підпис Президента.

Нагадаємо, раніше ми писали Дніпропетровський рибоохоронний патруль нагадав про тисячні штрафи за незаконну риболовлю