В Україні знизили призовний вік: скільки зараз складатиме

В Україні знизили мобілізаційний вік до 25 років. Раніше він складав 27 років. Відповідний закон підписав Президент України Володимир Зеленський, повідомляє Дніпровська порадниця.

Зазначається, що закон Верховна Рада ухвалила ще 30 травня 2023 року. Однак Президент його тоді не підписав.

Президент України Володимир Зеленський 2 квітня підписав закон, який знижує призовний вік з 27 до 25 років.

У пояснювальній записці до закону «Про військовий обов’язок і військову службу» вказано, що під час дії у державі правового режиму воєнного стану, необхідності в тривалому перебуванні громадян (до 27-річного віку) на військовому обліку призовників не має.

Переважна кількість громадян отримує відстрочку від призову на строкову військову службу при досягненні ними 18-річного віку. Більшість із них мають відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти. Їх навчання, як правило, триває протягом 4-6 років в залежності від отриманого рівня вищої освіти (бакалавр, магістр), яке закінчується під час досягнення ними 22-24 річного віку, – пояснюють автори закону.

Урядовий законопроєкт про мобілізацію, який перебуває на розгляді у Верховній Раді, також пропонує змінити призовний вік з 27 до 25 років. Документ у першому читанні парламентарі підтримали 7 лютого.

Також раніше ми писали 650 тисячам пенсіонерів перерахують пенсії: кому й коли очікувати збільшення