Важливі зміни для українців за кордоном: як отримати підтримку за новою системою оцінювання
З 1 січня 2025 року в Україні запрацювала важлива новація – система оцінювання повсякденного функціонування. Цей прогресивний підхід покликаний об’єктивно визначити рівень підтримки, необхідної людині з порушенням здоров’я, незалежно від її місця перебування. І що особливо важливо – ця послуга доступна для українців як вдома, так і за кордоном, повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на МОЗ України.
Для багатьох наших співвітчизників, які вимушено опинилися за межами України, питання отримання належної підтримки є надзвичайно актуальним. Як же працює ця система для них?
Якщо ви в країні з угодою:
Для тих українців, які проживають у країнах, з якими Україна має міжнародні договори у сфері соціального забезпечення (серед яких Польща, Португалія, Іспанія, Чехія, Болгарія та інші), процедура є максимально спрощеною. Якщо ваша пенсія вже переказується або ви бажаєте отримувати її за місцем проживання, усі необхідні документи передаються до Пенсійного фонду України через уповноважений орган у країні вашого перебування. Далі їх розглядає експертна команда в Україні, що забезпечує фахове та неупереджене оцінювання.
Загальна процедура для інших країн:
В усіх інших випадках, або якщо ви проживаєте в країні з угодою, але бажаєте отримувати пенсію в Україні, діє загальна процедура. Вам необхідно надіслати ваші медичні документи лікарю в Україні поштою або через електронні засоби зв’язку.
Важливі вимоги до документів:
Зверніть увагу на ключові вимоги до медичної документації:
- Документи мають бути оформлені відповідно до Міжнародної класифікації хвороб 10-го перегляду (МКХ-10).
- Обов’язковим є переклад документів українською мовою.
- Переклад необхідно засвідчити. Зробити це можна безкоштовно в консульській установі України у країні вашого перебування.
Увага! Документи, видані на території росії чи білорусі, для розгляду не приймаються.
Детальний алгоритм дій, повний перелік країн з відповідними угодами, адреси уповноважених органів та посилання на міжнародні договори ви знайдете за посиланням: https://bit.ly/3RZRiSY
Також раніше ми писали Сезон в розгарі. Кому не можна їсти редиску