Вибирати між пенсією та зарплатою. Хто з пенсіонерів у Дніпрі не зможе отримувати обидві виплати

Після офіційного виходу на заслужений відпочинок багато пенсіонерів знову влаштувалися на роботу або продовжили працювати. Тепер деяким із них доведеться обирати між пенсією та зарплатою. Отримувати те й інше вони одночасно не зможуть, повідомляє Дніпровська панорама, посилаючись на Пенсійний фонд України.

У Пенсійному фонді України розповіли, у якому разі пенсіонер не зможе одержувати одночасно обидві виплати.

В Україні є ціла низка професій, які дозволяють громадянам виходити на пенсію за вислугою років. Тобто, маючи певний стаж роботи в такій професії і досягнувши певного віку, вони можуть вийти на заслужений відпочинок до того, як їм виповниться 60 років.

Більше того, офіційно вийшовши на пенсію, вони можуть знову влаштуватися на роботу. Однак у цьому випадку багато хто з них ризикує втратити свою пенсійну виплату. Справа в тому, що згідно із законом, людина, яка отримує пенсію за вислугу років, не може продовжувати працювати на тій самій роботі, яка дала їй право на такий вид пенсії. Точніше, він має право там працювати. Але у такому разі йому припинять виплату пенсії. І відновлять її лише тоді, коли людина звільниться із цієї роботи.

Але при цьому такий пенсіонер має право абсолютно "безболісно" працювати в другій сфері, в якій працівникам не належить пенсія за вислугу років. Наприклад, якщо пенсіонер раніше працював у шахті та вийшов на пенсію за вислугою років, то він може спокійно продовжити роботу сторожем у магазині чи садівником у парку. У такому разі він отримуватиме зарплату і не втратить своєї пенсії.

Нагадаємо, раніше ми писали: В Україні зросла роздрібна ціна на автогаз