Від продуктів до обмундирування й техніки: як «ТАПС-Україна» координує зусилля для допомоги військовим і цивільним

Благодійна організація та фонд «ТАПС-Україна» від початку повномасштабного вторгнення рф стали платформою для створення Координаційного штабу волонтерів Дніпра, команда якого волонтерить за багатьма напрямами. Про це повідомляє Дніпровска панорама з посиланням на пресслужбу міської ради Дніпра.

«Працюємо у координації з мерією Дніпра. Ми об’єднали навколо себе тисячі волонтерів. Це люди різних професій. Навколо нас об’єднались благодійники. Це як звичайні люди, так і підприємства. Вдячні за кожен внесок задля перемоги. З першого дня збираємо допомогу для військових, переселенців, лікарень, зокрема й у соцмережах. Дякуємо всім, хто продовжує допомагати, донатить для захисників і захисниць. Словом, наше головне завдання — продовжувати координувати зусилля і кошти людей максимально ефективно», — підкреслила керівниця БФ «ТАПС-Україна» Юлія Дмитрова під час річного звіту про діяльність. 

За словами Юлії, благодійні внески вже встигли принести 14 895 293 гривні, 1 555 651 долар, 231 303 євро.

«Об’єднано зусилля 1 548 волонтерів, іще 2 500 людей у резервному чаті й готові стати на допомогу. Зібрані кошти та понад півтори тисячі волонтерів допомогли нам зробити величезну роботу за ці десять місяців. 50 тис. переселенців отримали гуманітарну допомогу. Також допомогли 136 підрозділам ЗСУ, ТрО, Нацгвардії, СБУ, ССО, Нацполіції. Придбали і видали за заявками згаданих структур 6 500 одиниць техніки, зокрема й один БПЛА, 24 тепловізори, 71 дрон, 4 «кажани», 20 біноклів, 8 автомобілів. А ще військовим надано: 5 495 комплектів форми, 2 473 пари берців, 5 000 комплектів термобілизни, 2 500 спальних мішків», — розповіла Юлія Дмитрова. 

А ще волонтери самостійно виготовили у цехах 12 000 бронежилетів, 30 000 окопних свічок, 3 000 одноразових душів, 5 000 квадратних метрів маскувальних сіток. Усе це передано військовим. 

військова техніка рф виставка

Також БФ «ТАПС-Україна» отримав 150 тонн медичної гуманітарної допомоги. Необхідні препарати, обладнання передали 40 лікарням із шести областей України. Також вдалося забезпечити й захисників 7 000 турнікетів, 6 000 індивідуальних аптечок, 7 каретами швидкої допомоги та 1 сучасним мобільним військовим шпиталем на 50 ліжок. 

39 закладів харчування Дніпра долучились до приготування їжі для військових, переселенців, волонтерів. Більше ніж мільйон порцій приготовано. 

Із зони бойових дій евакуйовано понад 4 000 людей, а туди доставлено 159 тонн гуманітарної допомоги. 

благодійний фонд міськрада

На базі Координаційного штабу волонтерів Дніпра у різний період було відкрито 64 шелтери, де тимчасовий прихисток знайшли 150 000 людей. 76 психологів ГО «Кризова психологічна допомога м. Дніпра та Дніпропетровської області» надали емоційну підтримку 400 родинам загиблих та 7 000 військовим, провели у партнерстві з «ТАПС» 1 200 годин індивідуальної та групової терапії для волонтерів. 

«За результатами 10 місяців нашої роботи ми усі гуртом довели, що українці — велика сила. Тож продовжуватимемо координувати цю велику кількість ресурсів і завдань, які постають перед нами щодня», — додала керівниця БФ «ТАПС-Україна».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Дніпрі для вихованців реабілітаційного центру влаштували поїздку до кінологічного гуртка в рамках каністерапії.