Як в Університеті митної справи та фінансів у Дніпрі готуються до навчального року

В Університеті митної справи та фінансів у Дніпрі триває підготовка до нового навчального року 2023-2024, який має розпочатися 1 вересня. Проте, за словами ректора вишу Дмитра Бочарова, у випадку загрозливої ситуації, початок доведеться перенести. В університеті вже заплановані зустрічі з першокурсниками – їх розділили на декілька днів, адже велику кількість людей одночасно збирати заклад не може. Про це йдеться у матеріалі "Нашого міста" - повідомляє "Дніпровська панорама".

Щодо навчального процесу, кількість студентів, які можуть одночасно займатися офлайн залежить від розмірів укриття.

"Укриття має певну кількість посадкових місць, хорошу вентиляційну систему та санітарні кімнати, -  розповів ректор. - Воно розраховане на 800 місць, а планується вивести 4000 людей, то це не зовсім правильно – усіх в укритті неможливо буде розмістити. Тому завжди треба враховувати, яка кількість людей взагалі може тут знайти прихисток. На центральну частину університету приходиться два укриття – вони вже повністю обладнані і знаходяться нижче рівня землі. Також було встановлено армовані двері, які мають захистити від вогневого та уламкового ураження тих, хто знаходиться в коридорі і правій частині лівого крила". 

На заняття в аудиторії заклад може вивести лише ту кількість студентів, яку здатні прихистити наявні укриття. Тобто, комфортно в  них можна розмістити близько 800 осіб, а у випадку, якщо частина буде стояти чи сидіти на приставних стільцях – 1000 людей.

"Ми запроваджуємо змішану форму навчання, - зауважив Дмитро Бочаров. - Це означає, що частина наших здобувачів освітніх послуг навчаються дистанційно, частина аудиторно".

В інших корпусах, які не мають укриття, заняття не проводяться, їх використовують лише для технічних потреб. Усі заняття, що проводились там, були перенесені на базу центральної частини університету.  

У разі повітряної тривоги навчальний процес призупиняється і студенти в обов'язковому порядку організовано спускаються в укриття. Цей процес контролює викладач і він перебуває разом зі здобувачами освіти. Студенти, що живуть у гуртожитках, в будь-який час можуть скористатися укриттям.

Також ректор зазначив, що і вдень, і вночі, там можуть знайти прихисток і мешканці міста.

"Ми не маємо права заборонити людям приходити в укриття, -- каже він. -- На початку повномасштабного вторгнення рф мешканці прилеглих кварталів дуже часто навіть ночували тут. Зараз люди йдуть в укриття, зазвичай, тільки якщо десь чутно вибухи".

Зі студентами завжди проводять первинний інструктаж, який стосується техніки електробезпеки, пожежної безпеки та правил дії у випадку повітряної тривоги. У навчальних корпусах є план евакуації.

Також є інструктажі з надання домедичної підготовки, для їх проведення запрошують волонтерів з відповідною кваліфікацією. В Університеті митної справи та фінансів проводять і навчальні тривоги – це евакуація з заміром часу спуску та наповнюваності укриттів.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що "Дніпровська політехніка" переходить на дві зміни.