Як дніпрянам обрати зарядну станцію на випадок відключення світла: поради від YASNO

Минулої зими через постійні ворожі обстріли критичної інфраструктури по всій країні часто не було світла. Багато українців впевнилися, що дома бажано мати на такі випадки зарядні станції. На відміну від генераторів, зарядні станції не виробляють електроенергію, а накопичують її. Попередньо зарядивши станцію від звичайної розетки, під час знеструмлення її можна використовувати для живлення електроприладів. В YASNO розповіли, на що звернути увагу, аби обрати оптимальну модель для свого домогосподарства. Про це повідомляє "Дніпровська панорама".

Ємність зарядної станції

Потрібно чітко визначитися для яких потреб переважно буде використовуватись зарядна станція. Орієнтуючись на це, можна підібрати необхідну ємність. Чим вище цей показник, тим ефективніше працюватиме зарядна станція, але й тим дорожче вона коштуватиме.

Наприклад, модель EcoFlow River2 Max має ємність 512 Вт∙год. Цього вистачить приблизно на 47 зарядок телефону або 4 години роботи телевізора, півгодини роботи мультиварки. Загалом моделі лінійки EcoFlow River ємністю 210-768 Вт∙год найбільше адаптовані під потреби середньостатистичної родини. Вони підійдуть для живлення світильників, заряджання гаджетів та стабільної роботи не надто потужної побутової техніки. Моделі лінійки Delta мають більшу ємність – 1000-3600 Вт∙год, тому їх можна використовувати навіть для котлів, обігрівачів, кондиціонерів.

Способи заряджання зарядної станції

Ще один важливий параметр при виборі станції – це способи її заряджання. Доцільніше віддавати перевагу моделям, які можна зарядити не лише від настінної розетки, а й від акумулятора автомобіля, через порт USB (прикурювач), а для просьюмерів в пригоді стане також сумісність станції із сонячними панелями. Загалом станції EcoFlow заряджаються на 100% від звичайної розетки протягом 1-1,5 години.

Кількість портів у зарядній станції

Найпростіші зарядні станції мають мінімум один вихід під розетку та 1-2 виходи USB. Безумовним плюсом буде їх більша кількість, тоді до станції можна підключити одразу декілька електроприладів – наприклад, одночасно живити світильник, заряджати ноутбук, мобільний телефон та планшет.

Тож при виборі моделі потрібно враховувати декілька речей: яку техніку потрібно буде заживити в першу чергу за відсутності світла, які додаткові параметри повинна мати зарядна станція та, звичайно, який бюджет ви можете виділити на придбання пристрою. Визначитися з оптимальною моделлю для вашої родини допоможуть спеціалісти YASNO.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі та області планується масштабне відключення світла 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 серпня.